Co rusz w mediach pojawiają się nowe informacje o kolejnych ogniskach koronawirusa w szkołach i przedszkolach na terenie całej Polski. Niestety, takie scenariusza obawiali się zarówno rodzice, jak i eksperci z zakresu wirusologii. Okazuje się, że do grona placówek szkolnych, w których służby sanitarne wykryły koronawirusa należy Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie.

Wpierw testy przeprowadzono u dwóch księży i katechetki, a dały one wynik dodatni. Później – przez możliwość szerokiego kontaktu tych trzech osób z innymi nauczycielami – sanepid zdecydował się na przebadanie wszystkich nauczycieli.

Kolejne piętnaście testów dało wynik na plus dla koronawirusa. Tym samym, tylko w tej placówce wykryto w ostatnich dniach łącznie osiemnaście zakażeń koronawirusem wśród grona pedagogów.

Osiemnaście przypadków koronawirusa w jednej ze szkół w Łopusznie w świętokrzyskiem! Nauka zdalna do 19 września

Sytuacja jest na tyle poważna, że zdecydowano się przedłużyć naukę aż do 19 września. Była to decyzja władz szkoły wraz ze służbami sanitarnymi i Starostwem Powiatowym w Kielcach.

– Niestety aż 15 testów przeprowadzonych wśród nauczycieli ze szkoły z Łopuszna dało wynik pozytywny, dlatego nauka zdalna została przedłużona do 19 września – mówi Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki w rozmowie z serwisem Echodnia, cytowany przez serwis Interia.

Są jednak pozytywy – ogromna większość pedagogów przechodzi zakażenie COVID-19 bezobjawowo, a testy pani dyrektor i wicedyrektora szkoły wyszły negatywnie, są zdrowi.

W tej chwili masowe testy przechodzą uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie.

Jak informował portal "Życie": PEWNA KOBIETA POSTANOWIŁA PÓJŚĆ DO SPOWIEDZI. ZROBIŁA COŚ, CZEGO BARDZO ŻAŁOWAŁA. REAKCJA KSIĘDZA BYŁA BARDZO ZASKAKUJĄCA, NIE TEGO SIĘ SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: NAJNOWSZE INFORMACJE O JAROSŁAWIE KACZYŃSKIM. PREZES PIS ZAANGAŻOWAŁ SIĘ W PEWNĄ AKCJĘ. TO NAGRANIE ROBI FURORĘ W SIECI

Portal "Życie" pisał również: PEWIEN MĘŻCZYZNA ZROBIŁ ZAKUPY W JEDNYM Z POPULARNYCH SUPERMARKETÓW W POLSCE. PO OTWARCIU OPAKOWANIA Z MIĘSEM NIE MÓGŁ UWIERZYĆ W TO, CO WIDZI