– Zdrowie wraca do normy, jest coraz lepiej, aczkolwiek nie jestem w stanie korzystać z protezy. To dość mocno utrudnia taniec towarzyski, więc musieliśmy podjąć pewne kroki i tymczasowo zmienić plany. Dzisiaj zatańczę taniec współczesny bez protezy – powiedział wprost w „Nowym Dniu z Polsat News” Sylwester Wilk, uczestnik „Tańca z Gwiazdami”.

Fani sportowca zastanawiali się, czy jego występ w programie będzie w ogóle możliwy po tym, jak po poprzednim odcinku w kilkanaście godzin po wejściu na żywo trafił do szpitala ze stanem zapalnym nogi. Sytuacja nie wyglądała najlepiej, ale lekarze robią wszystko, aby poprawić kondycję Sylwestra Wilka.

Sylwester Wilk wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami" bez protezy!

On sam postanowił się nie poddać i nie zamierza zrezygnować z udziału w show – wręcz odwrotnie, bo mimo dolegliwości postanowił wystąpić z tym, że bez protezy. W piątek 11 września zatańczy taniec współczesny. Z tej okazji Hania Żudziewicz, partnerka sportowca postanowiła zmodyfikować układ, by mógł wykonać go, nie stojąc na dwóch nogach.

– Czegoś takiego jeszcze w programie nie było. Robimy coś zupełnie nowego, coś - można powiedzieć - szokującego, ale zarazem - odważę się powiedzieć - coś pięknego. Sam jestem ciekaw jak to finalnie wyjdzie - stwierdził Wilk.

Sportowiec zamierza wejść na parkiet o kulach, ale później nie będzie korzystał z żadnego wspomagania. Sportowiec przekonuje, że trzeba pracować tym, co się ma, więc cała choreografia oparta jest o zdrową nogę. Co najciekawsze, braku protezy ma w ogóle nie być widać!

Trzeba przyznać, że Sylwester Wilk to prawdziwy „Ninja Warrior”, gdyż kilka lat temu wziął udział w programie.

Jak informował portal "Życie": POLSKA MUZYKA ZYSKA NOWĄ GWIAZDĘ, KIM JEST SENSACYJNY ZWYCIĘZCA OPOLSKICH DEBIUTÓW? PRAWIE WYGRAŁ KIEDYŚ „MAM TALENT”, WALCZY O MARZENIA MIMO CHOROBY

Przypomnij sobie: JEDEN Z KONCERTÓW PODCZAS FESTIWALU W OPOLU WYWOŁAŁ LAWINĘ WZRUSZENIA. OPERA LEŚNA ZALAŁA SIĘ ŁZAMI, WSZYSTKO ZA SPRAWĄ WOKALISTKI

Portal "Życie" pisał również: CO ZE ZMIANĄ PATRYCJI Z „PROJEKTU LADY” W DAMĘ? NIE TAKICH REZULTATÓW SPODZIEWALI SIĘ WIDZOWIE I JURORKI PROGRAMU, CO DZIEJE SIĘ Z UCZESTNICZKĄ