Gienek Loska swoją popularność zdobył dzięki występowi w emitowanym w stacji TVN programie „X-Factor”. Ten charakterystyczny mężczyzna o wspaniałym głosie szybko zdobył serca widzów, a co za tym idzie wpłynął na oglądalność programu.

Niestety, w 2018 roku Gienek Loska, który odwiedzał matkę na Białorusi, doznał rozległego wylewu i trafił z tego powodu do szpitala, a media obiegła informacja o tym, że muzyk zapadł w śpiączkę. Mężczyzna wybudził się z niej dopiero pod koniec ubiegłego roku.

Następnie przez zły stan zdrowia niemożliwe było przetransportowanie Gienka Loski do Polski – cały czas był na Białorusi. Zmarł w domu matki 9 września 2020 roku.

Gienek Loska/screen YouTube
Gienek Loska/screen YouTube

Gienek Loska marzył, by cofnąć czas

Nie każdy wie, że sympatyczny i charakterystyczny muzyk o mocnym głosie marzył o tym, by… cofnąć czas. Dlaczego?

Jak przypomina Fakt, przed występem w TVN-ie nie zawsze było u niego kolorowo. Występował na ulicy, prowadził biedne życie.

Wyznał także, że niegdyś… zapijał problemy. Wyznanie na temat alkoholizmu muzyka zmieniło jego wizerunek, a sam Gienek Loska żałował, że kiedykolwiek o tym powiedział.

- Trochę czuję się wykreowany na anonimowego alkoholika, co mnie zaczyna, za przeproszeniem, bardzo wku*****. Wszyscy uważają mnie za faceta po przejściach, co mnie irytuje – opowiadał.

- Trochę żałuję, że się przyznałem do tego, że byłem alkoholikiem. Powiedziałem o tym raz, a resztę zrobili za mnie, bo to bardzo chwytliwy temat – mówił.

- Każdy ma swoje życie, człowiek pił, pił, pił i przestał. Byłem młody i głupi. Potem przyszedł czas na co innego – tłumaczył się.

Gienek Loska. Źródło: onet.pl
Gienek Loska. Źródło: onet.pl

Marzył o tym, by móc iść do przodu w muzyce i cieszyć się z wygranej walki z alkoholizmem.

- Chciałbym zatrzymać koniunkturę – jestem chwilowo na fali i jest dobrze. Chcę tylko pokazać, jak potrafię śpiewać i co śpiewam, a nie, kurde, dręczyć się dlatego, że jestem anonimowym alkoholikiem, którym w ogóle nie jestem. Przestałem pić i tyle – wyjaśniał.

Przypomnij sobie o… W DOMU ZOSTAŁO DUŻO CZERSTWEGO CHLEBA? SĄ PROSTE SPOSOBY, ABY GO WYKORZYSTAĆ W GOTOWANIU, ROZWIĄZANIA ZERO WASTE

Jak informował portal Życie: WAŻNA INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW WARSZAWY. TRWAJĄ PRACE REMONTOWE NA JEDNEJ Z DZIELNIC, W WEEKEND BĘDĄ UTRUDNIENIA W RUCHU KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

Portal Życie pisał również o… NIESAMOWICIE TRUDNE CHWILE DLA ARTYSTY. MICHAŁ SZPAK NIE ZAMIERZA UKRYWAĆ SWOICH EMOCJI PRZED FANAMI