Herbata jest nie tylko świetnym napojem, który idealnie pasuje do porannego śniadania, czy kawałka ciasta. Napój ten może również wpłynąć na nasze zdrowie.

Okazuje się jednak, że nie powinniśmy pić herbaty zaraz po zjedzeniu posiłku. Może to mieć naprawdę opłakane skutki. Dlaczego?

Picie herbaty po posiłku źle wpłynie na nasze zdrowie

Zdaniem ekspertów picie herbaty zaraz po zjedzeniu posiłku jest bardzo złym pomysłem. Napój ten rozcieńcza bowiem kwasy żołądkowe, co może prowadzić do nieprzyjemnych problemów z układem trawiennym.

Herbata wypita zaraz po zjedzeniu posiłku może spowodować, że trawienie będzie mniej efektywne i będzie trwało znacznie dłużej. Ponadto może to rozregulować nasz metabolizm, a wartości odżywcze dostarczone w jedzeniu będą się gorzej przyswajać.

Herbata potrafi cuda!/screen Pixabay
Herbata potrafi cuda!/screen Pixabay

Mało tego, herbata ma w swoim składzie dużo kwasu garbnikowego. Zaburza on proces wchłaniania żelaza przez organizm. Dlatego eksperci jednogłośnie uważają, że herbatę powinniśmy pić co najmniej pół godziny po posiłku.

Eksperci postanowili wypowiedzieć się na ten temat

Na nasz układ trawienny źle może również wpłynąć drzemka od razu po jedzeniu. Okazuje się, że leżąca pozycja może doprowadzić do złego rozłożenia soków trawiennych, a w konsekwencji ich nadmiar może podrażnić nasze jelita.

Ponadto po przebudzeniu mogą towarzyszyć nam niemiłe dolegliwości żołądkowe – jak ból brzucha, czy wzdęcia. Eksperci uważają, że z drzemką także lepiej poczekać, dopóki nasz układ trawienny nie upora się ze świeżo zjedzonym posiłkiem.

Młode ziemniaki są najlepsze na letni obiad!/screen Pixabay
Młode ziemniaki są najlepsze na letni obiad!/screen Pixabay

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ