Torebka herbaty może być przez nas ponownie wykorzystana do wielu czynności. Między innymi pomoże nam w pielęgnacji roślin, dywanów, mebli, czy w myciu domowych sprzętów.

Herbata ma wiele fantastycznych właściwości, które możemy wykorzystać do codziennych czynności. Warto poznać te triki i ułatwić sobie życie!

Fantastyczne zastosowania herbaty o których wiedzieli tylko nieliczni

Jak się okazuje, nie doceniamy zastosowań czarnej herbaty. Jest ona bowiem nie tylko świetnym napojem, ale może pomóc nam uporać się z wieloma problemami.

Czarna herbata może nam pomóc z potliwością nóg. Do tego celu musimy wykorzystać herbatę liściastą. Przygotowany mocny napar pozostawiamy do zaparzenia, a następnie przecedzamy i dodajemy do ciepłej wody. Aby osiągnąć pożądany efekt powinniśmy moczyć stopy przez około 20 minut.

Herbata potrafi cuda!/screen Pixabay
Herbata potrafi cuda!/screen Pixabay

Czarną herbatę możemy też wykorzystać jako wspomagacz dla roślin. Begonie, bluszcz, storczyki czy paprocie będą rosnąć o wiele lepiej, jeśli będziemy podlewać je naparem z herbaty.

Możemy także użyć samych fusów z herbaty. Fusy z herbaty lub mokre torebki wystarczy wrzucić do doniczek z ziemią lub ułożyć wokół roślin w ogrodzie, lekko przysypując ziemią.

Tego nikt się nie spodziewał

Smugi, tłuste plamy i zacieki nie są problemem dla herbaty. Trzeba zapatrzyć mocny wywar z czarnej herbaty, doprowadzić do temperatury pokojowej, przelać do butelki z atomizerem i spryskać szyby i lustra, po czym wytrzeć szmatką do sucha.

Łatwe sposoby na sprzątanie. Źródło: kochamurzadzanie.pl
Łatwe sposoby na sprzątanie. Źródło: kochamurzadzanie.pl
Łatwe sposoby na sprzątanie. Źródło: kochamurzadzanie.pl

Równie dobrze herbata pomoże w odświeżeniu dywanów. Ma właściwości antybakteryjne, grzybobójcze i doskonale czyści. Warto wysuszyć zaparzone uprzednio liście herbaty, rozsypać je na brudnym dywanie, wetrzeć w włos, a po godzinie dokładnie odkurzyć.

Herbata, tym razem miętowa, jest idealną pułapką dla muszek owocówek. Wystarczy umieścić torebki z miętową herbatą w pobliżu owoców i warzyw. Jej zapach skutecznie odstraszy muszki.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ