W Polsce jest wiele znanych weselnych tradycji. Niektóre z nich są pielęgnowane od pokoleń. Pamiętacie niektóre z nich?

Tradycje weselne są w Polsce pielęgnowane od pokoleń

Jedna z tradycji ma miejsce jeszcze przed ślubem, kiedy to rodzice i rodzice chrzestni błogosławią młodą parę. Następnie para młoda w drodze do kościoła jest zatrzymywana przez znajomych, którzy organizują bramki i szlabany.

Wiele tradycji możemy również zobaczyć na weselu, na przykład witanie nowożeńców chlebem i solą. Później odbywają się także oczepiny, kiedy to panna młoda rzuca w kierunku panien welon lub ślubny bukiet. Tradycja mówi, że ta, która go złapie, niebawem również powie sakramentalne „tak”.

Syn znanego polityka wziął ślub w czasie przymusowej kwarantanny. Źródło: polsatnews.pl
Syn znanego polityka wziął ślub w czasie przymusowej kwarantanny. Źródło: polsatnews.pl
Syn znanego polityka wziął ślub w czasie przymusowej kwarantanny. Źródło: polsatnews.pl

Zachowanie chłopaka, po tym jak jego dziewczyna złapała bukiet panny młodej, daje wiele do życzenia

Wiele dziewczyn za wszelką cenę chce złapać welon, czy bukiet panny młodej. Jedne traktują to jako zabawę, a inne naprawdę wierzą, że faktycznie oznacza to rychły ślub.

Na filmiku udostępnionym w aplikacji TikTok możemy zobaczyć zabawny filmik, który niezmiernie spodobał się internautom.

Panna młoda rzuca na nim swoim bukietem ślubnym, a ustawione za nią grono panienek ochoczo rzuca się w stronę kwiatów. W końcu jednej z nich udało się złapać zdobycz. To oznacza tylko jedno – ślub.

Zadowolona dziewczyna obraca się w stronę swojego chłopaka, a ten… ucieka z sali! Jego zachowanie zaskoczyło nie tylko gości weselnych, ale również internautów.

Myślicie, że nagranie było jedynie żartem?

@sagnare1

part 5🤔😂#love

♬ оригинальный звук - sagnare1

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ