Każdy z nas z pewnością kojarzy już krótkie, TikTokowe filmiki z chwytliwą muzyką w tle. Ta forma przekazu zyskała ostatnio niespotykane uznanie wśród internautów, zaskarbiając sobie przy tym rzeszę użytkowników. Popularność aplikacji sięgnęła tego poziomu, że są już osoby, które na tworzeniu materiałów na TikToku zarabiają na życie.

Tworzyć każdy może

Z przystępności i ogromnych zasięgów tego medium postanowiły skorzystać nawet...zakonnice. Mowa o siostrach z zakonu karmelitanek w miejscowości Vogelenzang w Holandii. Ich profil @carmeldcj obserwuje już ponad 215 tysięcy użytkowników, a zamieszczane przez nich materiały zyskały prawie 4 miliony polubień!

To dzięki Hannie karmelitanki zdobyły sławę (Instagram)
To dzięki Hannie karmelitanki zdobyły sławę (Instagram)

Jak się okazało, wszystkim pokierował przypadek. Przygoda sióstr z TikTokiem rozpoczęła się od jednej z nich - Hanny, która wcześniej była odpowiedzialna za prowadzenie kont klasztoru na Facebooku i Instagramie. Pierwszy filmik zakonnic powstał jako żart - była to odpowiedź na TikToka zamieszczonego przez inną influencerkę.

"Zobaczyłam nagranie, na którym ta influencerka pokazuje swoją bogatą kolekcję strojów do pracy i na randki. Spytałam pozostałe siostry czy nie byłoby zabawnie, gdybyśmy zrobiły to samo? Dokładnie taki sam filmik, tylko że z nami i w naszych habitach, które nosimy każdego dnia i we wszystkich miejscach" - opowiedziała Hanna w rozmowie z portalem id.vice.com. TikToka sióstr, który zdobył takie uznanie, można zobaczyć tutaj.

Nagła i niespodziewana sława członkiń klasztoru

Ku zaskoczeniu Hanny i innych sióstr, filmik ten obił się szerokim echem w mediach i stał się wręcz viralowy. Od tej pory zakonnice zamieszczają nowe materiały nawet kilka razy w tygodniu. Tworzenie komedii nie jest jednak jedynym celem, który przyświecał Hannie gdy wprowadzała inne siostry w świat TikToka.

Siostry chętnie dzielą się treściami również na Instagramie
Siostry chętnie dzielą się treściami również na Instagramie

Karmelitanki dostają mnóstwo wiadomości od dziewczyn, które - zachęcone ich działalnością - same rozważają wstąpienie do klasztoru. Siostry wykorzystują popularność w sieci jako okazję do rozwiania wątpliwości na temat życia w zakonie i obalenia pewnych stereotypów. Często odpowiadają również na prośby wstawiennictwa czy modlitwy od widzów.

Zobacz także: Awaria "Czajki": ścieki będą wypływać do Wisły jeszcze przez miesiąc! Warszawę czekają wielomilionowe koszty naprawy

Jak informował portal Życie: Nowe przypadki zakażenia Sars-CoV-2 w województwie pomorskim. Raport 5.09.2020.

Może cię zainteresować: Czym zajmowała się Dagmara Kaźmierska przed programem „Królowe życia”? Jej mroczna przeszłość wyszła na jaw