Program „5-10-15” był stworzony z myślą o dzieciach i młodzieży. Emitowany od 1982 do 2007 roku serial cieszył się ogromna popularnością i gromadził przed telewizorami tysiące widzów. Jednak z czasem zainteresowanie programem zmalało, a władze TVP postanowili o niekontynuowaniu serii.

Wiele polskich gwiazd zaczęło swoją karierę w programie „5-10-15”

Okazuje się, że w dziecięco młodzieżowym programie pierwsze kroki stawiali znani polscy dziennikarze. Serial „5-10-15” dał im przepustkę do dużej kariery. Kogo mogliśmy tam zobaczyć?

Otóż jednym z prowadzących „5-10-15” był Piotr Kraśko, choć mało kto o tym pamięta. Dzisiaj Piotr Kraśko jest jednym z najpopularniejszych polskich dziennikarzy i między innymi prowadzi „Fakty” w telewizji TVN.

Piotr Kraśko. Źródło: plejada.pl
Piotr Kraśko. Źródło: plejada.pl
Piotr Kraśko. Źródło: plejada.pl

Dzięki programowi w „5-10-15” swoje pierwsze kroki w mediach stawiał także Marcin Tyszka. Mężczyzna obecnie pełni rolę jurora w programie „Top Model” na TVN. Na co dzień Tyszka zajmuje się fotografią mody.

Marcin Tyszka. Źródło: plejada.pl
Marcin Tyszka. Źródło: plejada.pl
Marcin Tyszka. Źródło: plejada.pl

Niektóre nazwiska są zaskakujące

Karolina Szostak pracuje obecnie w telewizji Polsat jako prezenterka sportowa. Jednak jej dziennikarska kariera także rozpoczęła się na planie „5-10-15”. Zajmowała się częścią informacyjną.

Justyna Pochanke także pierwsze kroki w dziennikarstwie stawiała w młodzieżowym programie „5-10-15”. Następnie dziennikarka rozpoczęła pracę w Radiu Zet, a po tym dołączyła do grupy TVN.

Justyna Pochanke/screen YouTube @Fundacja TVN Nie jesteś sam
Justyna Pochanke/screen YouTube @Fundacja TVN Nie jesteś sam

Kolejnym dziennikarzem występującym w „5-10-15” jest Krzysztof Ibisz. Mężczyzna współpracował po TVP z telewizją TVN, a od 2000 roku aż do dzisiaj związany jest z telewizją Polsat.

Krzysztof Ibisz z mamą fot. Instagram
Krzysztof Ibisz z mamą fot. Instagram

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ