Tajemniczo brzmiąca nazwa tej choroby – Hashimoto – oznacza przewlekłe zapalenie tarczycy, co ma wpływ na zmniejszenie produkowanych hormonów i powolnego niszczenia tego gruczołu. Kwalifikuje się ja jako walkę układu odpornościowego z własnymi tkankami i komórkami. Niestety rozpowszechnia się coraz mocniej i należy do najczęstszych przyczyn niedoczynności tarczycy.

Niedawno, do chorowania na Hashimoto przyznała się Katarzyna Dowbor, która powiedziała wprost, że brane przez nią leki powodują wzrost masy ciała.

fot. Instagram @katarzyna_dowbor_official

- Nie jestem leniwa, nie przestałam uprawiać sporu, po prostu moje ciało zachorowało – przekonywała w wywiadach, cytowana przez Pikio.

Hashimoto jest trudne do zdiagnozowania w pierwszym momencie, gdyż jego objawy są bardzo powszechne i można je pomylić z czymś innym. To zmęczenie, bladość skóry, senność, odczuwanie zimna, zmniejszenie zdolności intelektualnych.

Hashimoto - tajemnicza choroba tarczycy zbiera żniwo!

Można to prosto zrzucić na garb życia w stresie i szybkim tempie pracy. Co jeszcze? Wzrost wagi bez powodu, zaparcia, bóle mięśni i stawów, wypadanie włosów, a nawet depresja.

Kayah wspominała w wywiadach, że zaczęła rozumieć, że coś jest z nią nie tak przez opuchniętą twarz. Czuła się non stop zmęczona, miała wyraźnie problemy ze snem, a wejście po schodach było trudne.

fot. YouTube @20m2

Podobnie miała Dominika Ostałowska, która nagle bardzo przytyła. Okazało się, że choroba uderzyła po śmierci ukochanej mamy aktorki.

Do gwiazd, które również mierzą się z Hashimoto należy również Anna Powierza, która przytyła w ciąży aż 33 kilogramy i niezwykle trudno było jej je zrzucić. To był sygnał, że dzieje się coś złego.

- Jestem taka, bo mam Hashimoto, czyli niedoczynność tarczycy - choroba powoduje, że mój metabolizm jest słaby. Wiele kobiet się z tym zmaga. Hashimoto wymaga szczególnego traktowania. Niezwykle ważny jest ruch. Testowałam różne diety – wyjaśniała w rozmowie z magazynem "Flesz" dziennikarka sportowa, Karolina Szostak.

fot. Instagram @kingarusin

Kinga Rusin ma swoją teorię na temat coraz większej powszechności Hashimoto, z którym również się zmaga. Dziennikarka jest przekonana, że powodem jest wszechobecna chemia!

- Odcinanie się od chemii, szczególnie dla kobiet bliżej 50-tki, szukanie alternatywy, odcięcie się od mięsa, mleka, to są wszystko niezdrowe rzeczy. Musiałam do tego dorosnąć – tłumaczyła w wywiadzie dla VIVY!

Jak informował portal "Życie": AGNIESZKA CHYLIŃSKA PRZEZ LATA NIE UMIAŁA SIĘ ZDOBYĆ NA WYZNANIE. GDY POWIEDZIAŁA PRAWDĘ, WSZYSCY OTWORZYLI USTA ZE ZDUMIENIA

Przypomnij sobie: SZCZĘŚLIWA ANETA ZAJĄC PRZYPADKOWO ZDRADZIŁA, ŻE MA NOWEGO PARTNERA? FANÓW AKTORKI ZASTANAWIA TAJEMNICZE ZDJĘCIE, KTÓRE TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: RODZINA KRÓLEWSKA NIE POTRAFIŁA PORADZIĆ SOBIE Z SILNĄ KOBIETĄ JAK MEGHAN? ZASKAKUJĄCE FRAGMENTY BIOGRAFII KSIĘCIA HARRY’EGO I MEGHAN MARKLE