Ewa Demarczyk to legendarna wokalistka, znana m.in. z zespołu Piwnica pod Baranami. Artystka zmarła 14 sierpnia 2020 roku w Krakowie. Miała 79 lat.

Wszyscy artyści byli zaskoczeni odejściem Ewy Demarczyk, jej najbliżsi otrzymywali kondolencje z całej Polski, nawet od prezydenta Andrzeja Dudy. Utalentowana piosenkarka odeszła w ciszy, w swoim mieszkaniu.

Kariera Ewy Demarczyk zaczęła się po występie w 1. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, który odbywał się w 1963 roku. Zaprezentowała wówczas piosenki „Czarne anioły” oraz „Taki pejzaż” Zygmunta Koniecznego.

Ewa Demarczyk. Źródło: kultura.onet.pl
Ewa Demarczyk. Źródło: kultura.onet.pl
Ewa Demarczyk. Źródło: kultura.onet.pl

Ostatnie pożegnanie Ewy Demarczyk

Wiadomo już co nieco o tym, jak będzie wyglądał pogrzeb Ewy Demarczyk. Artystka, która kochała Kraków, spocznie właśnie tam. Kiedy odbędzie się ostatnie pożegnanie?

Jak podaje Super Express, o pogrzebie opowiedział Bogdan Micek, dyrektor impresariatu Piwnicy pod Baranami.

Wiadomo już, że Ewa Demarczyk będzie pochowana w Alei Zasłużonych na cmentarzu Rakowickim w Krakowie. Póki co nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie odbędzie się jej pogrzeb, jednak będzie to najprawdopodobniej termin między 26 a 28 sierpnia.

Pogrzeb Ewy Demarczyk będzie pożegnaniem świeckim, a grób artystki znajdzie się w „starej” części Alei Zasłużonych. W sąsiedztwie jej mogiły pochowano także innych artystów, którzy mieli związek z Piwnicą pod Baranami, m.in. Mieczysława Święcickiego, Piotra Skrzyneckiego czy Marka Grechutę.

Ewa Demarczyk / polishnews.co.uk
Ewa Demarczyk / polishnews.co.uk

Ewa Demarczyk nie pozostawiła po sobie wiele nagrań, od wielu lat nie pokazywała się na scenie. Mimo wszystko media wciąż interesowały się niezwykle utalentowaną artystką, a o życiu prywatnym wokalistki nie wiedziano zbyt wiele – nie chciała ujawniać wielu szczegółów.

Przypomnij sobie o… MAŁOPOLSKA: MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ROZCZAROWANI TELEPORADAMI MEDYCZNYMI

Jak informował portal Życie: KATARZYNA DOWBOR PODZIELIŁA SIĘ SWOIM SZCZĘŚCIEM. TO NIESAMOWITA WIADOMOŚĆ. FANI BĘDĄ POD WRAŻENIEM

Portal Życie pisał również o… LUDZIE NIE MOGLI UWIERZYĆ W TO, CO WIDZĄ. Z NIEBA NIE PADAŁ ŚNIEG, LECZ COŚ ZUPEŁNIE NIESPODZIEWANEGO