Teresa Iżewska miała przed sobą wielką karierę. Jej talent aktorski i uroda bardzo podobały się reżyserom. Ponadto kobieta biegle znała angielski i francuski. Eksperci wróżyli jej światową karierę. Wszystko legło w gruzach po jednym z wywiadów.

Kariera tej znanej aktorki legła w gruzach

Teresa Iżewska była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek w czasach PRL-u. Wiele osób wróżyło jej ogromną światową karierę. Miała wszystko czego potrzebowała światowa gwiazda - ogromny talent, znajomość obcych języków oraz niezwykłą urodę.

Aktorka ukończyła Akademię Teatralną. Teresa Iżewska była niezwykle komunikatywna, dzięki temu szybko nawiązywała kontakty, które pomogły jej później w rozwoju kariery.

Aktorka zagrała między innymi w filmie Andrzeja Wajdy - „Kanał”. Wcieliła się w rolę łączniczki AK ps. "Stokrotka".

Teresa Iżewska. Źródło: fototeka.fn.org.pl
Teresa Iżewska. Źródło: fototeka.fn.org.pl
Teresa Iżewska. Źródło: fototeka.fn.org.pl

Teresą Iżewską zachwycali się nawet zagraniczni krytycy. Mało tego, Polka była nawet nominowana do nagrody BAFTA.

Zagraniczni reżyserzy ubiegali się o nią. Iżewska biegle znała język francuski oraz angielski. Dzięki temu drzwi do jej światowej kariery były szeroko otwarte.

Wszystko przez wywiad, którego udzieliła aktorka

Niestety jeden wywiad kompletnie zaprzepaścił szanse Iżewskiej na światową karierę. Aktorka powiedziała kilka słów za dużo. Mianowicie zdradziła mediom, że jej zarobki są „absurdalnie niewielkie”. Wyznanie to nie spodobało się władzom PRL-u. Słowa Teresy Iżewskiej uraziły także polskich filmowców.

Finalnie władze zabroniły Iżewskiej opuścić Polskę. Wielka gwiazda musiała liczyć jedynie na polskich reżyserów. Jej kariera nie zakończyła się jednak. Wystąpiła w „Podróży za jeden uśmiech", czy "Bazie ludzi umarłych". Ponadto można ją było zobaczyć na deskach teatrów.

Teresa Iżewska. Źródło: fototeka.fn.org.pl
Teresa Iżewska. Źródło: fototeka.fn.org.pl
Teresa Iżewska. Źródło: fototeka.fn.org.pl

Teresa Iżewska nie była jednak spełnioną aktorką. Pod koniec swojego życia można było zauważyć jej ciągłe zmiany nastrojów. Kobieta usiłowała nawet popełnić samobójstwo. Teresa Iżewska zmarła 26 sierpnia 1982 roku.

To również może Cię zainteresować: CÓRKA MAGDY GESSLER ZDECYDOWAŁA SIĘ NA ODWAŻNY KROK. LARA GESSLER POSTANOWIŁA O CHRZCIE SWOJEJ CÓRKI, O CO CHODZI

Portal „Życie” pisał również o: "BANDZIOREK" Z CHŁOPAKÓW DO WZIĘCIA WYSZEDŁ NA WOLNOŚĆ, ALE NIE JEST Z NIM DOBRZE! FANI PROGRAMU ZAWIEDZENI, POTWIERDZAJĄ SIĘ NIEPOKOJĄCE DONIESIENIA

Jak informował również portal „Życie”: MEGHAN TRAKTOWAŁA KAROLA JAK OJCA, A ELŻBIETA II BYŁA DLA NIEJ WZOREM? SENSACYJNE FAKTY W NAJNOWSZEJ BIOGRAFII PARY KSIĄŻĘCEJ