+- Skończyły się przyjęcia, jazda konna, pływanie motorówką. Goście rzadko odwiedzają Fuledę – można usłyszeć od sąsiadów i pracowników należącej do Staraków posiadłości w mazurskiej Fuldzie.

Nic w tym zaskakującego – tragedia, która wydarzyła się w połowie sierpnia ubiegłego roku wstrząsnęła tą niewielką miejscowością na Mazurach. Całą Polska żyła poszukiwaniami producenta filmowego, który w nocy z 17 na 18 sierpnia wypłynął na nocną wyprawę motorówką na jeziorze Kisajno i zniknął. Jak przypomina serwis Pomponik, Starakowie są w posiadaniu blisko 200-hektarowej posiadłości właśnie w urokliwej Fuledzie.

Sytuacja stała się jasna nad ranem, gdy wędkarze zauważyli dryfującą motorówkę bez pasażerów. Policja na brzegu odnalazła 27-letnią Ewę, kelnerkę z restauracji, która towarzyszyła Piotrowi. Poszukiwania producenta trwały kilka dni i zespół płetwonurków wyłowił jego ciało z toni jeziora. Pogrzeb Piotra Woźniaka-Starak odbył się właśnie w Fuledzie, przy towarzyszących setkach fotoreporterów.

Co czują dziś współpracownicy i koledzy zmarłego Piotra Woźniaka-Staraka?

Choć minał rok od śmierci producenta to żal i smutek po jego nagłym odejściu nie wygasł.

- Jest pusto, zimno. Pan Piotr potrafił sobą wypełnić każdy kąt. Miał wielu gości, bawił się od rana do wieczora. Teraz nie ma tej energii – tłumaczy Faktowi pracownik Piotra Woźniaka-Staraka, cytowany przez Pomponik.

Pracownicy wspominają go jako zawsze radosną, wesołą osobę, a producent witał się z każdym i dla każdego miał dobre słowo. Miał doskonałą pamięć i troszczył się o każdego z kim pracował.

- Pamiętał nasze imiona, pytał o rodziny. Może czasem za bardzo chciał korzystać z życia, ale na pewno żył pełną piersią. Jak żył, tak umarł – tłumaczy mężczyzna.

Sąsiedzi dobrze mówią o Starakach, którzy choć nie wchodzili z bliskie kontakty z lokalną społecznością to wspierali ją, jak mogli - dołożyli się m.in. do zakupu wozu strażackiego, którego koszt opiewał na milion złotych. Starakowie wsparli także lokalną parafię w budowie kościoła.

+- W majątku w Fuledzie wielu z nas znalazło pracę, o którą na Mazurach nie jest łatwo. Jeszcze latem, kiedy są turyści, to i pracy jest więcej, ale zimą... Dzięki państwu Starakom byt wielu rodzin bardzo się poprawił – tłumaczy Faktowi mieszkanka Kamionki.

fot. YouTube @UWAGA TVN

Jak informował portal "Życie": ŻONA WÓJTA Z „RANCZA” TOTALNIE SIĘ ZMIENIŁA. AŻ TRUDNO JĄ ROZPOZNAĆ, W OGÓLE NIE PRZYPOMINA SIEBIE SPRZED LAT

Przypomnij sobie: SYN ZENKA MARTYNIUKA W MOCNYCH SŁOWACH O UWIELBIANYM PRZEZ POLAKÓW WOKALIŚCIE! DANIEL M. OBRAZIŁ GWIAZDĘ, PRZYWOŁAŁ BOBA MARLEYA

Portal "Życie" pisał również: PIOTR ŻYŁA POKAZAŁ SIĘ Z NOWĄ DZIEWCZYNĄ W NIETYPOWYM STROJU. FANI SKOCZKA MAJĄ DOŚĆ TEJ SYTUACJI, MOCNO SKOMENTOWALI JEGO NOWE ZDJĘCIE