Minął już prawie rok od czasu śmierci i pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka. Poszukiwaniami producenta filmowego przez kilka dni żyła cała Polska. Z każdą godziną malały szanse na odnalezienie go żywego.

W końcu z jeziora Kisajno wyłowiono ciało Piotra Woźniaka-Staraka. Udało się ustalić, że doszło do wypadku na motorówce, a następnie producent wpadł do wody i nie udało mu się z niej wypłynąć.

Sprawa była bardzo przejmująca, szczególnie ze względu na fakt, że Piotr Woźniak-Starak miał jedynie 39 lat. Wdowa po nim, Agnieszka Woźniak-Starak, była obserwowana przez wszystkich Polaków oraz media – każdy chciał wiedzieć, jak radzi sobie po stracie męża.

Grób Piotra Woźniaka-Staraka. Źródło: pomponik.pl
Grób Piotra Woźniaka-Staraka. Źródło: pomponik.pl

Teraz, po niemal roku od czasu śmierci Piotra, na jaw wychodzą kolejne fakty.

Uczestnik pogrzebu Piotra Woźniaka-Staraka zabrał głos

Jak przypomina Pomponik, Piotr Woźniak-Starak został pochowany w rodzinnej posiadłości w Fuledzie. Ta sprawa wciąż jest nierozstrzygnięta – w Polsce prawo dopuszcza pochówek jedynie na cmentarzu. Prokuratura prowadzi obecnie śledztwo, w którym domaga się ukarania Mirosława S., osoby przeprowadzającej ceremonię (mężczyzna włożył urnę z prochami Piotra do grobu).

Innym uczestnikiem pogrzebu był ksiądz Jerzy – proboszcz parafii pw. św. Jana Kantego w Kamionce.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Źródło: pomponik.pl
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Źródło: pomponik.pl

- Takiego pogrzebu, jak jestem księdzem, to nie widziałem. Poświęciłem urnę z prochami w domu i to chyba był najbardziej tradycyjny fragment tej uroczystości – opowiada.

- Wokół posiadłości było mnóstwo paparazzich. Jeden z fotografów zrobił mi nawet zdjęcie. To była dla mnie absolutna nowość. W naszej małej wiosce to niebywałe – przyznaje.

- Kiedy wyszliśmy z domu, naszym oczom ukazał się rząd luksusowych aut – jeepy, sportowe marki. Były to wszystkie auta śp. Piotra. Jego żona powiedziała nam później, że zostały specjalnie przywiezione na uroczystość, bo śp. Piotr je uwielbiał – wspomina.

Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Źródło: pomponik.pl
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. Źródło: pomponik.pl

Co więcej, w pewnym momencie uczestnicy pogrzebu zdjęli buty i szli boso w orszaku.

Przypomnij sobie o… NEL Z 'W PUSTYNI I W PUSZCZY" PODBIŁA SERCA MILIONÓW POLAKÓW. JAK SIĘ ZMIENIŁA I JAK ŻYJE TERAZ

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: PRACE NA SIECI WODOCIĄGOWEJ. MIESZKAŃCY TYCH ULIC MUSZĄ SIĘ LICZYĆ Z UTRUDNIENIAMI

Portal Życie pisał również o… CO ŁĄCZY AGATĘ DUDĘ I JEJ BRATA? JAKUB KORNHAUSER ZDECYDOWAŁ SIĘ WYZNAĆ PRAWDĘ NA TEMAT SWOJEJ SIOSTRY