Agata Duda bardzo rzadko zabiera głos na temat swojego brata. Jakub Kornhauser wyznał ostatnio, co może być tego powodem.

Szczere wyznanie brata Agaty Dudy

Jakub Kornhauser jest młodszy od swojej siostry o 12 lat. Mężczyzna jest poetą i niezbyt często kontaktuje się ze swoją starszą siostrą. W jednym z ostatnich wywiadów jakich udzielił zdradził, skąd bierze się niechęć do utrzymywania ciepłych relacji w rodzinie.

Jak informuje portal Pikio, sam mężczyzna przyznaje, jego poglądy polityczne są mocno lewicowe, dlatego też nie może dogadać się z mężem swojej siostry, a nawet z samą Agatą Dudą. Co więcej, Jakub Kornhauser przyznał, że kiedy Andrzej Duda po raz pierwszy został ogłoszony prezydentem Polski, nie zadzwonił do szwagra, aby mu pogratulować.

Jakub Kornhauser podkreśla jednak, że nieustannie utrzymuje bliskie relacje ze swoim ojcem, który dziesięć lat temu doznał udaru i obecnie porusza się tylko przy pomocy wózka inwalidzkiego.

Źródło: polandin.com

Wspomnienie rodzinnego domu

W jednym z wywiadów jakich udzielił poeta, bardzo ciepło wspominał o swoim rodzinnym domu, w którym dorastał razem z Agatą Dudą. Wyznał bowiem, że razem z siostrą nieustannie przeglądali zawartość jednego z najciekawszych koszy.

- Ten kosz, wepchnięty pod biurko, stanowi jego piątą nogę. Żeby się do niego dostać, za każdym razem muszę odsunąć mebel i przecisnąć się na czworakach. Ale warto, zawsze kryły się w nim największe tajemnice rodzinne. Pochowane w teczkach lub albumach zdjęcia. Obozowe i powojenne dokumenty dziadka. Listy od krewnych. Wielkie paki z korespondencją od Barańczaka, Zagajewskiego, ale też Szymborskiej, Iwaszkiewicza - wspominał Jakub Kornhauser.

Mężczyzna podkreślił też, że w domu Kornhauserów bardzo często dochodziło do sporów na tle religijnym. Dziadek udzielał się bowiem w jednej z żydowskich gmin, natomiast babcia od urodzenia była bardzo wierzącą katoliczką. Jak wyznaje Jakub Kornhauser spory te doprowadziły do tego, że ojciec Agaty i Jakuba zdecydował się na zostanie agnostykiem.

Źródło: kobieta.pl

Jak informował portal "Życie": JAK NAPRAWDĘ NAZYWAJĄ SIĘ POLSKIE GWIAZDY? PRAKTYCZNIE NIKT NIE MIAŁ POJĘCIA, CO UKRYWAJĄ ICH IDOLE. PRAWDZIWE IMIĘ MARYLI RODOWICZ ZASKAKUJE

Przypomnij sobie: NOWY ZAKUP ZENKA MARTYNIUKA ZASKOCZYŁ JEGO FANÓW. PIOSENKARZ ZAPŁACIŁ ZA NIEGO SUMĘ, KTÓRA POWALA NA KOLANA

Portal "Życie" pisał również: JEDEN Z GWIAZDORÓW „BRZYDULI” ZDRADZIŁ, JAK CZUJE SIĘ MAŁGORZATA SOCHA. MA NADZIEJĘ, ŻE ZOBACZĄ SIĘ NA PLANIE JAK NAJSZYBCIEJ