Jakiś czas temu w Pałacu Prezydenckim odbyło się długo wyczekiwane spotkanie. Rafał Trzaskowski przyjął zaproszenie prezydenta Andrzeja Dudy i pojawił się w pałacu jako jego gość. Politykom nie towarzyszyły ich małżonki. Zdjęcie ze spotkania pojawiło się na Twitterze. To tam rozpętała się burza wokół… butów Trzaskowskiego. O co chodzi?

Burza o … martensy!

Rafał Trzaskowski jest spotkał się z Andrzejem Dudą. Politycy rozmawiali na temat kampanii wyborczej, samorządów czy kwestii związanej z wolnością słowa w mediach. Jak się okazuje nie to, o czym dyskutowali politycy, a buty Trzaskowskiego były największą sensacją.

Prezydent Warszawy udał się na spotkanie w martensach. Nie wszystkim internautom podobały się buty Trzaskowskiego. Niektórzy z nich uważają, że nie nadają się one na takie okoliczności nie pasują do garnituru.

Mentorka z „Projektu Lady” komentuje obuwie Rafała Trzaskowskiego

Jastrząb Post postanowił zwrócić się z aferą obuwniczą do specjalistki z zakresu „savoir-vivru” – Ireny Kamińskiej-Radomskiej. Jak się okazuje mentorka również uznała zachowanie Trzaskowskiego za faux pas.

Irena Kamińska-Radomska fot. Fakt
Irena Kamińska-Radomska fot. Fakt

"Jest to faux pas założyć martensy do garnituru na spotkanie z prezydentem. Na następne spotkanie powinien założyć po prostu buty, które są właściwe na wizytę do prezydenta. Jest to nic innego jak po prostu strój wizytowy. Wszystko zależy od tego, jaka jest to pora dnia. Jeżeli w ciągu dnia to powinny być to buty czarne, wiązane, ze skóry, na skórze. I mało tego w ciągu dnia, jeżeli jest to do godziny 18, to czubki czyli noski tych butów męskich są odcięte, są przeszyte. Czyli ten przód nie jest uszyty z jednego kawałka skóry, ale ten czub jest odcięty. Oczywiście trzeba się temu przyjrzeć. Jeszcze dodam, że powinno być 5 dziurek na sznurówki. Po każdej stronie. Jeżeli ktoś jest koneserem i lubi bawić się modą, bądź dress codem, to wie" - poucza mentorka.

Jak informował portal "Życie": NOWE RESTRYKCJE NA POLSKICH WESELACH. ZASADY, KTÓRE MAJĄ ZOSTAĆ WPROWADZONE NIE UCIESZĄ MŁODYCH POLAKÓW, DZIADKOWIE MOGĄ MIEĆ ZAKAZ ZABAWY

Przypomnij sobie: SANEPID PILNIE POSZUKUJE UCZESTNIKÓW MSZY, MOGĄ BYĆ ZARAŻENI. W NABOŻEŃSTWIE BRAŁA UDZIAŁ OSOBA Z KORONAWIRUSEM

Portal "Życie" pisał również: KIEROWCY MUSZĄ MIEĆ SIĘ NA BACZNOŚCI, POSIADACZE PRAWA JAZDY NIE UNIKNĄ PEWNEGO OBOWIĄZKU. ZAPŁATA BĘDZIE OBLIGATORYJNA