Sanepid w Pile wydał specjalny komunikat do wszystkich mieszkańców i osób spoza miasta, które 29 lipca wzięły udział w mszy świętej o godzinie 18 w parafii rzymskokatolickiej pw. Świętego Jana Bosko, znajdującej się przy ulicy Libelta.

PSSE informuje w monicie, że w nabożeństwie uczestniczyła osoba, u której później wykryto koronawirusa. Tym sposobem mogli się od niej zarazić inni wierni. Sytuacja jest naprawdę poważna i to najwyższej wagi, więc osoby, które wzięły udział w tamtej mszy proszone są o jak najszybszy kontakt z sanepidem.

Sanepid w Pile z alarmem wobec mieszkańców, którzy mogli wziąć udział we mszy. Osoba z koronawirusem w kościele

Służby sanitarne pilnie poszukują osób, które wzięły udział we mszy świętej w jednym z kościołów w centralnej Polsce. Ich zdrowie i życie może być zagrożone – w nabożeństwie wzięła udział osoba ze stwierdzonym na podstawie wyników testu koronawirusem.

Jak informuje „Super Express”, cytowany przez Lelum, koronawirusem zakażony jest ksiądz, który sprawował mszę i rozdawał Komunię Świętą w trakcie mszy. Jest spore ryzyko, że od kapłana wirusem mogło zarazić się wiele osób.

PSSE w Pile wystosowała specjalne oświadczenie, które znalazło się w mediach społecznościowych i jest masowo rozpowszechniane.

–Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pile prosi wszystkie osoby, które przystępowały do Komunii Świętej podczas mszy odbywającej się w Parafii rzymskokatolickiej pw. Świętego Jana Bosko w Pile ul. Libelta 3, 64-920 Piła w dniu 29.07.2020 r. o godz. 18:00 – czytamy w komunikacie.

Numery telefony do PSSE w Pile są dostępne na stronie internetowej stacji.

Jak informował portal "Życie": MĘŻCZYZNĘ SPOD JAKIEGO ZNAKU ZODIAKU WYBRAĆ, ABY MIEĆ WIERNEGO MĘŻA? PIĘCIU WARTO PRZYJRZEĆ SIĘ BLIŻEJ, PRAKTYCZNIE NIGDY NIE ZDRADZAJĄ

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE ZASKAKUJĄCY WIDOK. JAROSŁAW KACZYŃSKI ZAMIEŚCIŁ W OKNIE SWOJEGO DOMU COŚ NIESŁYCHANEGO. INTERNAUCI SĄ ZDZIWIENI

Portal "Życie" pisał również: WIELU SENIORÓW BĘDZIE ZADOWOLONYCH. W KILKU PROSTYCH KROKACH MOŻNA UBIEGAĆ SIĘ O WYŻSZE ŚWIADCZENIA EMERYTALNE