Przepisy mają zostać opublikowane do końca tego tygodnia, ale najpewniej znajdą się tam nakaz noszenia maseczek w trakcie zabawy weselnej, ograniczenie liczby gości, a także niemożność uczestnictwa w ceremonii weselnej przez osoby starsze.

To z pewnością nie będzie w smak ani Młodym Parom, ani ich rodzinom, które chcą uczestniczyć w tym najważniejszym dla świeżo upieczonych małżonków dniu. Jednak względy bezpieczeństwa są w tym przypadku ważniejsze.

W tej chwili ustalenia trwają między Ministerstwem Rozwoju, Ministerstwem Zdrowia, Głównym Inspektorem Sanitarnym a przedstawicielami branży ślubnej i weselnej.

- Zmiany mają za zadanie sprawić, że uroczystości będą bezpieczne i komfortowe. Seniorzy, którzy są najbardziej narażeni na powikłanie, najprawdopodobniej będą musieli zostać w domu - tłumaczy "Rzeczpospolita", cytowana przez serwis Wirtualna Polska.

Na weselach będą obowiązywać nowe restrykcje?

Jednak to może nie być koniec. Jeśli zostanie wprowadzony zakaz zabawy dla seniorów to równie właściwym obostrzeniem byłoby wprowadzenie zakazu kontaktowania się przez weselników z osobami chorymi na tzw. choroby współistniejące, które swoiście obniżają odporność danej osoby, czyniąc ją bardziej narażoną na ciężki przebieg zakażenia koronawirusem – to zdanie doktora Łukasza Jankowskiego, prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Warszawie, który rozmawiał z „Rz”.

Co ponad to? Bardzo prawdopodobne, że w wytycznych znajdzie się nakaz noszenia maseczek w trakcie zabawy weselnej, również przez Pary Młode, a także ograniczenie gości weselnych do określonego przez władze progu.

Nie ma jednak planów zakazu organizacji wesel, nawet w regionach o dużej liczbie zakażonych.

fot. Pxhere

To też może cię zainteresować: Poruszający wywiad Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej z córkami. Opowiedziała o relacjach z dziećmi i życiu bez Pawła Królikowskiego

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Jeden z gwiazdorów „BrzydUli” zdradził, jak czuje się Małgorzata Socha. Ma nadzieję, że zobaczą się na planie jak najszybciej

O tym się mówi: Władze biorą się za oszustów, którzy wykorzystują bony turystyczne. Co i gdzie można zgłaszać