Olga Aleksandra Sipowicz (Jackowska), znana szerszemu gronu jako Kora Jackowska, zmarła 2 lata temu. Została zapamiętana jako autorka tekstów, piosenkarka rockowa i wokalistka zespołu Maanam.

Jak zdążyła wyznać, od lat 90 skarżyła się na bóle brzucha, przez które była wielokrotnie diagnozowana i leczona. Potem okazało się, że powodem dolegliwości artystki był rozsiany rak jajnika z przerzutami.

Choć choroba odbierała jej siły, wciąż miała plany i marzenia. Chciała wrócić do pracy, spotykać się z fanami i tworzyć dla nich przeboje.

Kora Jackowska. Źródło: se.pl
Kora Jackowska. Źródło: se.pl
Kora Jackowska. Źródło: se.pl

Archiwalna fotografia Kory. Artystka za młodu wyglądała zupełnie inaczej

W ostatnim czasie, w okolicy drugiej rocznicy śmierci Kory, o artystce znów zrobiło się głośniej. Z tej okazji sprawdzano, jak wygląda jej grób, rozprawiano o niej, a także wspominano jej sylwetkę oraz dzieła, które wykonała.

Jak przypomina serwis WP, Korę Jackowską wspominali nie tylko fani. Dołączyła do nich także Karolina Korwin-Piotrowska, która postanowiła przypomnieć o dawnych czasach – opublikowała na Instagramie archiwalne zdjęcie wielkiej artystki.

Fotografia była okładką magazynu „Przekrój”. Znalazła się na niej Kora oraz jej wtedy dwuletni synek. Zdjęcie pochodzi z 1974 roku, a dziecko to starszy z dwóch synów artystki, Mateusz Jackowski, urodzony w 1972 roku.

Mateusz Jackowski był owocem związku Kory oraz jej pierwszego męża, Marka Jackowskiego. Mężczyzna jest grafikiem komputerowym i stara się żyć z dala od mediów. Jego 4 lata młodszy brat, Szymon Sipowicz, próbował swoich sił jako model oraz DJ, jednak stał się bardziej znany dzięki rewelacyjnej jeździe na deskorolce.

Kora Jackowska z synem. Źródło: Instagram
Kora Jackowska z synem. Źródło: Instagram

Starszy syn wokalistki na zdjęciu miał uroczą, jakby zdziwioną minę. Siedział na kolanach długowłosej, subtelnie umalowanej Kory.

Trzeba przyznać, że Kora Jackowska wyglądała na tym zdjęciu zupełnie inaczej niż w „nowszych” czasach. Wokalistka była niekwestionowaną pięknością.

Przypomnij sobie o… TAK DUŻYCH PODWYŻEK DLA EMERYTÓW JESZCZE NIE BYŁO. OTRZYMAJĄ DUŻO WIĘCEJ NIŻ ZAZWYCZAJ. KALENDARIUM I ZASADY WYPŁAT ŚWIADCZEŃ DLA SENIORÓW

Jak informował portal Życie: KRZYSZTOF KRAWCZYK PRZEŻYWA TRUDNE CHWILE. CO SIĘ STAŁO

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: STATYSTYKI ZWIĄZANE Z KORONAWIRUSEM W WOJEWÓDZTWIE WCIĄŻ ROSNĄ W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE. SANEPID PODAŁ NOWE DANE