Olga Aleksandra Sipowicz (Jackowska), znana szerszemu gronu jako Kora Jackowska, zmarła 2 lata temu. Została zapamiętana jako autorka tekstów, piosenkarka rockowa i wokalistka zespołu Maanam.

Jak zdążyła wyznać, od lat 90 skarżyła się na bóle brzucha, przez które była wielokrotnie diagnozowana i leczona. Potem okazało się, że powodem dolegliwości artystki był rozsiany rak jajnika z przerzutami.

Choć choroba odbierała jej siły, wciąż miała plany i marzenia. Chciała wrócić do pracy, spotykać się z fanami i tworzyć dla nich przeboje.

Kora Jackowska / YouTube
Kora Jackowska / YouTube

Jak wygląda grób Kory w rocznicę jej śmierci?

Kora była artystką wielkiego formatu, nie da się jej zastąpić nikim innym, a niesamowity wokal piosenkarki oraz piękne, poruszające teksty utworów pozwoliły jej na zdobycie szczególnego miejsca w świecie muzyki.

Wczoraj minęły równo dwa lata od śmierci niesamowitej wokalistki. Z tej okazji grób Kory Jackowskiej, który znajduje się na warszawskich Powązkach, odwiedził m.in. Mariusz Szczygieł.

Dziennikarze WP zauważają, że grób Kory wyglądał nietypowo. Fani nie zapominają o swojej idolce i chętnie odwiedzają miejsce jej spoczynku, zostawiają kwiaty i znicze. Teraz, z okazji rocznicy jej śmierci, pojawiły się tam również laurki.

„Jesteś dla mnie najlepszym drogowskazem, który pokazał mi najlepszą drogę życia” – napisano na jednej z nich.

Na grobie Kory na Powązkach Wojskowych - w drugą rocznicę jej śmierci - stanął dziś taki obraz/plakat/laurka...

Posted by Mariusz Szczygieł on Tuesday, July 28, 2020

„Fani piszą tam, co Korze zawdzięczają i że nigdy jej nie zapomną. Jak wiadomo Nigdy trwa tyle, co życie, czasem z powodu defektów mózgu krócej. Nigdy może przedłużyć się na następne życia (dzieci, wnuków...), jeśli o to zadbamy. Nigdy Louisa Armstronga, Marylin Monroe, czy Eurypidesa szczęśliwie wciąż trwa” – wspomniał Mariusz Szczygieł na swoim Facebookowym profilu.

„Kiedy byłem nastolatkiem, kochałem ją fizycznie i emocjonalnie. Układała moje myśli” – zdradził.

Przypomnij sobie o… CÓRKA JERZEGO STUHRA ZASKOCZYŁA PUBLIKACJĄ ZDJĘCIA SWOJEGO OJCA TUŻ PO OPUSZCZENIU SZPITALA. AŻ TRUDNO UWIERZYĆ JAK AKTOR WYGLĄDA PO PRZEBYTYM UDARZE

Jak informował portal Życie: SYN JACKA KURSKIEGO ZABRAŁ GŁOS W SPRAWE FORMUŁOWANYCH POD JEGO ADRESEM ZARZUTÓW. "JESTEM POSZKODOWANY I NAPIĘTNOWANY"

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: KTÓRE DZIELNICE ZOSTAŁY OCENIONE NAJLEPIEJ? SĄ WYNIKI PRESTIŻOWEGO RANKINGU