Olga Aleksandra Sipowicz (Jackowska), znana szerszemu gronu jako Kora Jackowska, zmarła 2 lata temu. Została zapamiętana jako autorka tekstów, piosenkarka rockowa i wokalistka zespołu Maanam.

Jak zdążyła wyznać, od lat 90 skarżyła się na bóle brzucha, przez które była wielokrotnie diagnozowana i leczona. Potem okazało się, że powodem dolegliwości artystki był rozsiany rak jajnika z przerzutami.

Choć choroba odbierała jej siły, wciąż miała plany i marzenia. Chciała wrócić do pracy, spotykać się z fanami i tworzyć dla nich przeboje.

Kora Jackowska. Źródło: se.pl
Kora Jackowska. Źródło: se.pl
Kora Jackowska. Źródło: se.pl

Co powiedziała Kora tuż przed śmiercią?

Kora była artystką wielkiego formatu, nie da się jej zastąpić nikim innym, a niesamowity wokal piosenkarki oraz piękne, poruszające teksty utworów pozwoliły jej na zdobycie szczególnego miejsca w świecie muzyki. Jak przypomina portal Pikio, wokalistka zmarła 28 lipca 2018 roku – od tego wydarzenia mijają dziś dwa lata.

Kora Jackowska przegrała z rakiem, którego próbowała pokonać od lat. Niestety, utalentowana artystka nie była w stanie przezwyciężyć choroby. Jej fani do dziś tęsknią za swoją idolką.

Wokalistka kochała dom w Bliżowie, gdzie mogła obcować z naturą i znaleźć spokój, tak ciężki do uzyskania w obecnych czasach. To tam przeprowadzono z nią wzruszający wywiad, który ukazał się w Vivie.

Siostra Kory w ostatnim czasie opowiedziała o tym, co mówiła artystka zaraz przed odejściem. To wyznanie poruszyło fanów wokalistki. Jak wyznała, noc śmierci Kory była inna niż wszystkie, było czuć, że nie jest to zwykły czas.

Kora Jackowska. Źródło: fakt.pl
Kora Jackowska. Źródło: fakt.pl
Kora Jackowska. Źródło: fakt.pl

- Byłam przy niej, gdy odchodziła. Ona była już nieprzytomna, ale był taki moment, była noc, trzymałam ją za rękę i ona nagle podniosła głowę, popatrzyła na mnie i powiedziała bardzo wyraźnie: „Oni tu są, Tadziu” – opowiadała. Kim jest Tadziu, do którego zwróciła się Kora?

- Tadzio to był nasz brat, który rok wcześniej zmarł. Widziała tych naszych zmarłych z rodziny, a to było na dwa dni przed jej śmiercią. Zastanawiałam się, jak mam to rozumieć? – zamyśliła się.

Przypomnij sobie o… KRAKÓW: WKRÓTCE RUSZA KOLEJNY REMONT WIADUKTU. KIEROWCY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA KORKI

Jak informował portal Życie: OJCIEC MEGHAN MARKLE ODMÓWIŁ JEJ W NAJWAŻNIEJSZYM DNIU JEJ ŻYCIA. BYŁ NIEUGIĘTY, NIE ZROBIŁ TEGO, MIMO BŁAGAŃ CÓRKI

Portal Życie pisał również o… MAŁGORZATA TRZASKOWSKA POSTANOWIŁA WZIĄĆ PRZYKŁAD Z AGATY DUDY? WIELU LUDZIOM SPODOBAŁA SIĘ JEJ AKTYWNOŚĆ