W najbliższym czasie szykują się duże zmiany w wypłacaniu emerytur. Wszystko za sprawą nowych przepisów, które zatwierdziły władze. Emeryci mogą już się cieszyć – otrzymają więcej pieniędzy na konto. Na co dokładnie mogą liczyć?

Korzystne zmiany w emeryturach

W 2021 roku polskich seniorów czekają ogromne zmiany w wypłacaniu świadczeń. Wygląda na to, że będą one bardzo korzystne. Co dokładnie czeka emerytów?

Jak przypomina Super Express, emeryci znajdują się w coraz gorszej sytuacji przez wzrost cen oraz inflację. Właśnie dlatego władze postanowiły wyjść im z pomocną dłonią i zaproponować zmiany, które powinny usatysfakcjonować seniorów.

Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl
Emeryt. Źródło: money.pl

W 2021 roku emerytów czekają spore zmiany – nie tylko waloryzacja, ale także dwie dodatkowe emerytury!

W marcu 2021 emerytury zostaną podwyższone – wszystko przez waloryzację, która, jak przyjęły władze, wynosi 3,84%. Co więcej, może okazać się, że będzie ona jeszcze wyższa.

Mówi się o tym, że możliwe jest zastosowanie waloryzacji kwotowo-procentowej, co sprawiłoby, że najniższe emerytury byłyby wyższe o odgórnie przyjętą kwotę. Jeśli wynosiłaby ona co najmniej 56 zł netto, jak w 2020 roku, oznaczałoby to, że emeryci otrzymywaliby co najmniej 1300 zł brutto.

Trzynasta emerytura. Źródło: temi.pl
Trzynasta emerytura. Źródło: temi.pl
Trzynasta emerytura. Źródło: temi.pl

Następnie, w maju 2021 roku, emeryci otrzymają tzw. trzynastki, które wynoszą tyle, co jednomiesięczna emerytura minimalna. Gdyby była to kwota 1300 zł brutto, seniorzy dostaliby 1062,75 zł na rękę.

Następnym świadczeniem jest czternastka, wypłacana jesienią 2021 roku. Póki co mówi się o tym, że będzie wynosiła tyle, co minimalna emerytura, jednak wszystko zależy od decyzji parlamentu. Co więcej, w przypadku, gdy emeryci otrzymują ponad 2450 zł netto, dostaną niższą czternastkę (stosuje się tu zasadę „złotówka za złotówkę”).

Przypomnij sobie o… OPODATKOWANIE KOŚCIOŁA I SIĘŻY: TAKIE PODATKI CHCIAŁBY PŁACIĆ KAŻDY. CO NA TEN TEMAT SĄDZĄ POLACY

Jak informował portal Życie: GWIAZDA „PLEBANII" I „KOGLA-MOGLA” ZMAGA SIĘ Z POWAŻNYM STANEM ZDROWIA. AKTORKA ZNALAZŁA SIĘ W TRUDNEJ SYTUACJI, TO WPŁYWA NA JEJ PRACĘ

Portal Życie pisał również o… MAŁOPOLSKA: MNIEJ SŁOŃCA CHOĆ DALEJ BĘDZIE CIEPŁO. CO JESZCZE PRZEWIDUJĄ METEOROLODZY NA PIĄTEK