Aktorka musi naprawdę wykazać się cierpliwością podczas przygotowań do roli matki głównej bohaterki, czyli Kasi Solskiej. Okazuje się, że gwiazda „Plebanii” niebezpiecznie szybko traci wzrok, co ma ogromnie duży wpływ na sposób jej pracy i przygotowania do kolejnych scen.

Kwestii swojej postaci musi uczyć się ze słuchu. Widzi naprawdę niewiele!

- Niestety, taki mój los. Widzę już tylko światło, zarysy postaci i przedmiotów. W domu poruszam się stała trasą, którą znam doskonale, a roli uczę się ze słuchu. Córka i wnuczek nagrywają mi dialogi na dyktafon, a ja to sobie potem odtwarzam i zapamiętuję. Rodzinę mam wspaniałą – tłumaczy „Super Expressowi” Katarzyna Łaniewska.

Katarzyna Łaniewska szybko traci wzrok! Poważny stan zdrowia wpływa na jej pracę i codzienne życie

Co jest powodem szybkiej utraty wzroku 87-letniej aktorki? To zwyrodnienie plamki żółtej, która jest często chorobą autoimmunologiczną u osób starszych, a jej bezpośrednim skutkiem jest utrata wzroku.

Okazuje się, że aktorka wydała fortunę na leczenie, które przyniosło rezultaty tylko na początku. Przyjmowała specjalne zastrzyki wprost do gałki ocznej.

- Każdy kosztował ponad 3 tys. Przyjęłam ich prawie 30. To leczenie na jakiś czas uratowało jej jedno oko, ale teraz to już niemożliwe – tłumaczy aktorka.

Choć scenarzystka filmu, Ilona Łepkowska mogła podziękować Katarzynie Łaniewskiej to postanowiła pozwolić aktorce na naukę roli i grę w swoim tempie.

Łepkowska doskonale wie bowiem, że czwarta część Kogla-Mogla bez babci Solskiej to już nie to samo, a film wiele by stracił. Znana scenarzystka była pewna, że aktorka da radę, nawet w tak trudnej sytuacji.

fot. Instagram @kogelmogel.official

Jak informował portal "Życie": KATARZYNA DOWBOR POSTANOWIŁA PODAROWAĆ DRUGIE ŻYCIE RODZINIE, KTÓREJ DOM UCIERPIAŁ W POŻARZE. ZROBI WSZYSTKO, ABY DOPIĄĆ SWEGO

Przypomnij sobie: OJCIEC MEGHAN MARKLE ODMÓWIŁ JEJ W NAJWAŻNIEJSZYM DNIU JEJ ŻYCIA. BYŁ NIEUGIĘTY, NIE ZROBIŁ TEGO, MIMO BŁAGAŃ CÓRKI

Portal "Życie" pisał również: ROŚNIE LISTA OSÓB, KTÓRE ZOSTAŁY USUNIĘTE Z TVP LUB ODESZŁY Z PRACY W STACJI. MARCELINA ZAWADZKA NIE JEST JEDYNA, TO WIELKA GRUPA