Sposób usuwania prezenterów i dotychczasowych gwiazd TVP obrósł już w legendy, a czasem wystarczy jedno krzywo wypowiedziane zdanie, by pożegnać się z pracą raz w na zawsze.

Takich dziennikarzy i wielu innych osób, które do tej pory pracowały w TVP przez dekady bądź były chętnie zapraszane do programów jest coraz więcej. Kto pożegnał się trwale z pracą na Woronicza? Przypomina o tym serwis Plejada.pl!

Prowadzenie programów rozrywkowych czy informacyjnych w największej stacji w Polsce – Telewizji Polskiej dla wielu osób stało się biletem do sławy i rozpoznawalności, na którą nie mogliby liczyć przez lata pracy.

Jednak wiele osób przez ostatni czas musiało się pożegnać z działaniem wewnątrz TVP z oczywistych przyczyn. Część z nich miała dość i samodzielnie podjęła decyzję o odejściu, inni znów zostali bardziej lub mniej dyskretnie usunięci z pracy. W ten sposób obsada programów telewizyjnych zmieniła się przez lata diametralnie.

Ostatnio potwierdzono informację, że pracę przy „The Voice of Poland” straciła bezpowrotnie Marcelina Zawadzka, na której ciążą poważne zarzuty prokuratorskie. Jej losy w obsadzie „Pytania na Śniadanie” się ważą.

Kto w ostatnich latach odszedł z TVP? Kogo usunęły władze stacji? To spora lista osób!

Wiele dotychczasowych gwiazd stacji przekonuje, że ich usunięcie z pracy w TVP często było bardzo nieeleganckie, a wiele osób nie zna do dziś prawdziwego powodu zakończenia współpracy. Wielu prezenterom i dziennikarzom udało się znaleźć pracę po TVP, ale nie wszyscy mieli tyle szczęścia.

Dość wymienić takie nazwiska jak Robert Makłowicz, którego programy przestały być emitowane, a TVP zerwała kontrakt z kucharzem nie podając przyczyny, zatem jego odejście utrzymało się w atmosferze skandalu.

fot. Instagram @robert_maklowicz_official

To również Beata Tadla, o której usunięciu z TVP można napisać powieść, czy Barbara Kurdej-Szatan, co do której nie wiadomo, czy kiedykolwiek wróci do „M jak Miłość” – jedynego projektu, w który była zaangażowana, przez lata prowadząc liczne programu rozrywkowe w TVP2.

fot. YouTube

Kto oprócz nich? Reporterska legenda, czyli Michał Olszański za wypowiedź na temat Jarosława Kaczyńskiego, z którym rozmawiał w „Pytaniu na Śniadanie”, a jakiś czas później Monika Zamachowska, z którą w duecie prowadzili pasmo śniadaniowe TVP2.

fot. Instagram @monikazamachowska

Z TVP2 i teleturniejem „The Wall. Wygraj marzenia” pożegnał się również Paweł Orleański, a o zwolnieniu dowiedział się już po fakcie, nie kryjąc zdumienia.

Był to również Robert Janowski, który przez miesiące toczył bitwę z władzami TVP, Jarosław Kret, Piotr Kraśko, który znalazł poczesne miejsce w TVN, czy Maciej Orłoś, który dziś prowadzi kanał na YouTube.

fot. Instagram @jan.owski

Jak informował portal "Życie": WYDAŁO SIĘ, O CZYM I JAK ROZMAWIAJĄ ZE SOBĄ ZA ZAMKNIĘTYMI DRZWIAMI CZŁONKOWIE RODZINY KRÓLEWSKIEJ. MOCNE SŁOWA, POUFNE INFORMACJE WYSZŁY NA JAW

Przypomnij sobie: DWIE DEKADY TEMU KAŻDA NASTOLATKA CHCIAŁA BYĆ JAK ONA, POTEM SZYBKO UCICHŁO NA JEJ TEMAT. JEJ DALSZE LOSY SĄ ZDUMIEWAJĄCE

Portal "Życie" pisał również: CO ŁĄCZY JOLANTĘ KWAŚNIEWSKĄ I KRZYSZTOFA JACKOWSKIEGO? COŚ ZDUMIEWAJĄCEGO, TA TAJEMNICA BYŁA SKRYWANA PRZEZ DEKADY