Choć organizacja festiwalu stała pod wielkim znakiem zapytania ze względu na pandemię i śmierć inicjatora wydarzenia to rodzina Królikowskich postanowiła, że zrobi wszystko, by kolejna edycja imprezy doszła do skutku.

Na szczęście, udało się otworzyć granicę między Czechami a Polską, a złagodzenie obostrzeń pozwoliło na przeprowadzanie festiwalu we względzie normalnych warunkach. Tym samym, udało się ziścić wielkie marzenie zmarłego aktora, który był pomysłodawcą imprezy!

fot. Instagram @antek.krolikowski

Antoni Królikowski wzruszony dziękuje wszystkim za organizację i udziału w piątej edycji Festiwalu Kultury i Piosenki Polsko-Czeskiej. Spełniło się marzenie jego zmarłego ojca!

Imprezę zainaugurowała oficjalnie żona zmarłego aktora, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, która wjechała kabrioletem na rynek w Kudowie-Zdroju. Szczęsliwie, cała rodzina Królikowskich włączyła się realizację tego niezwykle trudnego przedsięwzięcia.

Żona zmarłego Pawła Królikowskiego mogła liczyć na swoje dzieci, szczególnie najstarszych synów: Antoniego i Jana. Na festiwalu pojawił się również brat Pawła Królikowskiego, aktor Rafał Królikowski, który nie mógł opuścić tak ważnego wydarzenia. W ten sposób uczcił pamięć starszego brata.

Wśród uczestników imprezy można było zobaczyć m.in. Annę Korcz czy Bogdana Kalusa, a jednym z prowadzących był Artur Andrus.

Aby zapewnić widzom bezpieczeństwo wydzielono specjalnie dwie osobne strefy po 150 miejsc każda.

Było to wielkie wydarzenie dla rodziny Królkowskich. Antoni Królikowski, pierworodny syn aktora podziękował wszystkim za pośredcnitwem Instagrama za możliwość organizacji imprezy i liczne przybycie.

- Tato, meldujemy wykonanie zadania! Dziękuje całej rodzinie, przyjaciołom i wszystkim, którzy pomogli zrealizować 5. Edycje Festiwalu CZPL im. Pawła Królikowskiego w Kudowie Zdroju – napisał szczęśliwy Antoni Krolikowski na Instagramie, ilustrując swój wpis wzruszającymi fotografiami wprost z festiwalu.

fot. Instagram @antek.krolikowski

Jak informował portal "Życie": KATARZYNA DOWBOR POSTANOWIŁA PODAROWAĆ DRUGIE ŻYCIE RODZINIE, KTÓREJ DOM UCIERPIAŁ W POŻARZE. ZROBI WSZYSTKO, ABY DOPIĄĆ SWEGO

Przypomnij sobie: OJCIEC MEGHAN MARKLE ODMÓWIŁ JEJ W NAJWAŻNIEJSZYM DNIU JEJ ŻYCIA. BYŁ NIEUGIĘTY, NIE ZROBIŁ TEGO, MIMO BŁAGAŃ CÓRKI

Portal "Życie" pisał również: ROŚNIE LISTA OSÓB, KTÓRE ZOSTAŁY USUNIĘTE Z TVP LUB ODESZŁY Z PRACY W STACJI. MARCELINA ZAWADZKA NIE JEST JEDYNA, TO WIELKA GRUPA