Jak podaje portal "Plejada", Kora ma od niedawna nowy grób na warszawskich Powązkach. Poprzedni pomnik trafił w symboliczne miejsce o czym poinformował Kamil Sipowicz.

Nadal pamiętana

Kora odeszła dwa lata temu, z czym nadal nie może pogodzić się tysiące jej fanów. Miejsce jej wiecznego spoczynku odwiedzają tłumy wielbicielów jej talentu i charyzmy, którzy zostawiają na grobie świece i kwiaty. Mogiła kory w pełni oddawała wyjątkowość i oryginalność artystki.

W miejscu jej wiecznego spoczynku znajdował się do niedawna portret Kory w czerwonej ozdobnej ramie. W pobliżu zdjęcia znajduje się karmnik dla wiewiórek. Niedawno mogiła została odnowiona. W mijsce zdjęcia pojawił się nowy pomnik.

Posted by KORA on Wednesday, October 31, 2018

Nowy grób

Kamil Sipowicz poinformował "Gazetę Wyborczą", że zdjęcie artystki, które do niedawna znajdowało się na jej grobie trafił na Roztocze, gdzie artystka spędziła ostatnie miesiące swojego życia. Skąd decyzja o zmianie pomnika na grobie Kory?

"Przede wszystkim ta instalacja, która była dotychczas na grobie Kory, autorstwa Pawła Althamera, była tymczasowa. (...) Grób nie był zabezpieczony. (...) Postanowiłem zrobić coś solidniejszego" - wyjaśnił Sipowicz.

Instagram/gazeta_wyborcza

Instagram

Kora wyjątkowa artystka

Kora była jedną z legend polskiego rock'n'rolla. Wspólnie z zespołem Maanam występowała w latach 1976-2008. W dorobku grupy jest 11 płyt i wylansował wiele przebojów w tym m.in. "Boskie Buenos", "Cykady na Cykladach" czy "To tylko tango".

W 2012 roku artystka działała również solo, jej ostatnią nagraną płytą był "Ping pong - małe wolności".

Jak podoba się wam nowy grób Kory?

To też może cię zainteresować: Siostra Kory wyznała, jakie były ostatnie słowa artystki. Wokalistka na koniec życia miała niezwykłą wizję

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Tak wyglądały ostatnie urodziny Jacka Czyża. Ciało wybitnego lektora całkowicie wyniszczyła choroba

O tym się mówi w Polsce: Łukasz Szumowski zniknął ze sceny politycznej? Gdzie się podział minister zdrowia w obliczu nadchodzącej "drugiej fali"