Jak podaje portal "Pomponik", tancerz Żora Korolyov swoją popularność zawdzięczał udziałowi w "Tańcu z gwiazdami". Systematycznie pojawiał się na imprezach i brylował na ściankach. Wydawało się, że taki stan rzeczy będzie trwał. Pięć minut Korolyowa minęło jednak bardzo szybko. Dziś tancerz nie kryje swojego rozgoryczenia, tym, co się stało.

Żora Korolyov droga do sławy

Żora urodził się w Odessie w 1987 roku. W wieku 8 lat zdecydował się zapisać na lekcje tańca - wszystko po to, żeby zdobyć serce dziewczyny, która wpadła mu w oko. Udało mu się nawet ćwiczyć w parze z ukochaną. Niestety ta stwierdziła, że Żora Korolyov nie dorównuje jej umiejętnościami i postanowiła wymienić go na innego partnera.

Żora postanowił udowodnić dziewczynie, w jak dużym była błędzie. Pracował ciężko, co przyniosło mu zaledwie rok później tytuł Mistrza Ukrainy. Chcąc dalej doskonalić swoje umiejętności taneczne przeniósł się do Niemiec, a w 2003 roku do Polski.

"W Polsce czuję się zdecydowanie lepiej niż w Niemczech. Polacy, jak Ukraińcy, to narody słowiańskie, więc ludzie są podobnie serdeczni i otwarci. I mam bliżej na Ukrainę, gdzie mieszkają moi rodzice" - zdradził Żora w jednym z wywiadów.

YouTube

Strzał w dziesiątkę

Przeprowadzka do Warszawy okazała się trafna. Żora zaczął tańczyć w programie "Taniec z gwiazdami" i z miejsca podbił serca widzów. Tańczył m.in. z Kasią Cerekwicką, Karoliną Gorczycą i Dominiką Gwit. Jednak taniec to nie jedyny talent tancerza.

Żora Korolyev sprawdził się także w roli aktora. Mogliśmy go oglądać m.in. w "Egzamienie z życia", "Niani" czy "Ojcu Mateuszu". Wystąpił także w programie "Jak oni śpiewają". Założył też własną szkołę tańca, która cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Facebook/ Georgiy-Żora Korolyov

Upadek ze szczytu

Niestety taniec z czasem przestał cieszyć się aż tak dużą popularnością. Żora nie pojawiał się także w "Tańcu z gwiazdami", bo producenci programu stawiali na innych tancerzy. Jego frustracja narastała. Tym bardziej, gdy nie zaproszono go na imprezę związaną z setnym odcinkiem "Tańca z gwiazdami".

Miało to mieć związek z jego nieprzychylnymi komentarzami odnoszącymi się do uczestników show, a nawet jurorów. Wielu internautów miało mu za złe takie zachowanie. Dziś Żorę Korolyova trudno spotkać na ściankach. Ze względu na pandemię szkoła tańca także nie przynosi zbyt dużego zysku. Tancerz jednak nie zamierza na razie wracać na Ukrainę.

Czy ktoś wie dlaczego nie dostałem zaproszenia na jubileuszowy odcinek Dancing With The Stars. Taniec z Gwiazdami? I tak...

Posted by Georgiy-Żora Korolyov on Friday, October 18, 2019

Jak oceniacie jego zachowanie?

To też może cię zainteresować: Nowości w produkcji „Tańca z Gwiazdami”, z udziału zrezygnował uczestnik! Doszło do zmian personalnych, kogo nie zobaczymy jesienią na parkiecie

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Była żona Jacka Kurskiego wydała ważne oświadczenie. Sprawą zajmowała się prokuratura. O czym mowa

O tym się mówi: Czy władze zmuszą Polaków do zaszczepienia się na koronawirusa? Głos zabrali specjaliści