Wydarzeniem minionego weekendu zdecydowanie stał się ślub kościelny Jacka oraz Joanny Kurskich. Choć para miała za sobą już ślub cywilny, a każde z nich brało już wcześniej ślub kościelny, postanowili zorganizować wspólną ceremonię w krakowskiej świątyni.

Media zauważały, że zazwyczaj wzięcie drugiego ślubu kościelnego jest niemal niemożliwe, jednak – jak widać w przypadku tej dwójki – dla chcącego nic trudnego. Nowożeńcom towarzyszył Jarosław Kaczyński, który zapewnił im świetną rozrywkę zamiast wesela. Po ślubie wybrali się na Wawel, by odwiedzić grób Lecha i Marii Kaczyńskich z okazji kolejnej miesięcznicy ich pogrzebu.

To jednak nie wszystko. Spore sensacje wzbudziło unieważnienie poprzedniego małżeństwa Jacka Kurskiego, które pozwoliło mu na wzięcie już drugiego ślubu kościelnego. Fakt dotarł do księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, który skomentował sprawę.

Joanna i Jacek Kurscy / telemagazyn.pl
Joanna i Jacek Kurscy / telemagazyn.pl

Czegoś takiego jeszcze nie było. Chodzi o Jacka Kurskiego

Jacek oraz Joanna Kurscy są małżeństwem już od 2018 roku, jednak dotychczas mieli za sobą ślub cywilny. Teraz para postanowiła przypieczętować swój związek także przed Bogiem.

Wśród gości znalazł się m.in. Jarosław Kaczyński, zaś w pobliżu kościoła znajdowały się wozy TVP. Jednak z największym zaskoczeniem przyjęto wiadomość, że Jacek Kurski unieważnił swoje poprzednie, długoletnie małżeństwo – wraz z byłą żoną miał przecież także dzieci!

- Nie spotkałem ani w swojej diecezji, ani w innych, choć interesuję się tymi sprawami żeby po 24 latach małżeństwa, kiedy jest troje dzieci na świecie, nagle ktoś dostał unieważnienie kościelnego ślubu – podkreślił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski. Jak mówi duchowny, pełni swoją funkcję od 40 lat, jednak nigdy nie słyszał o czymś takim.

Jacek Kurski z żoną. Źródło: radiozet.pl
Jacek Kurski z żoną. Źródło: radiozet.pl

Kapłan dodał, że bardzo osobliwy jest fakt, że nie poinformowano, na jakiej podstawie unieważniono poprzednie małżeństwo Kurskiego.

Przypomnij sobie o… BĘDĄ ZMIANY W SPRAWIE KONTROLI FOTORADARU? RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH Z APELEM, BY NIE ZMUSZAĆ DO DONOSZENIA NA SAMEGO SIEBIE

Jak informował portal Życie: INTERNAUCI NIE ZOSTAWILI NA KASI TUSK SUCHEJ NITKI. OKAZUJE SIĘ JEDNAK, ŻE NIE MIELI RACJI

Portal Życie pisał również o… CZY TO KONIEC EMERYTUR DLA KSIĘŻY? STANOWISKO OBYWATELI JEST JEDNOZNACZNE