Wydarzeniem minionego weekendu zdecydowanie stał się ślub kościelny Jacka oraz Joanny Kurskich. Choć para miała za sobą już ślub cywilny, a każde z nich brało już wcześniej ślub kościelny, postanowili zorganizować wspólną ceremonię w krakowskiej świątyni.

Media zauważały, że zazwyczaj wzięcie drugiego ślubu kościelnego jest niemal niemożliwe, jednak – jak widać w przypadku tej dwójki – dla chcącego nic trudnego. Nowożeńcom towarzyszył Jarosław Kaczyński, który zapewnił im świetną rozrywkę zamiast wesela.

Joanna i Jacek Kurscy / telemagazyn.pl
Joanna i Jacek Kurscy / telemagazyn.pl

Jacek i Joanna Kursy zrezygnowali z wesela, by udać się na Wawel

Jacek Kurski oraz jego małżonka, Joanna, zaraz po ceremonii nie udali się do sali, nie czekały na nich tłumy gości, zespół i przygotowany obiad oraz toasty za zdrowie i szczęście. Zamiast tego zdecydowali się na coś zgoła innego, co wprawiło w osłupienie Polaków.

Jak podaje Plejada, wszystko dlatego, że w sobotę, 18 lipca, przypadała kolejna miesięcznica pogrzebu Lecha oraz Marii Kaczyńskich. Brat tragicznie zmarłego prezydenta, Jarosław Kaczyński, każdego 18 dnia miesiąca odwiedza miejsce spoczynku pary.

Właśnie dlatego Jacek oraz Joanna Kurscy i towarzyszący im na ślubie Jarosław Kaczyński pojechali na Wawel, by uczcić pamięć zmarłych. Do krypty Lecha oraz Marii Kaczyńskich Joanna Kurska udała się w sukni ślubnej.

Po ślubie Kurscy i Kaczyński pojechali do krypty na Wawelu. Nowa polska tradycja.

Posted by Jacek Fogiel on Saturday, July 18, 2020

Sam ślub był organizowany w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, w Krakowie. Zaraz po zaślubinach Jarosław Kaczyński oraz nowożeńcy odjechali, by udać się do wawelskiej krypty.

Tam nowożeńcy podarowali zmarłemu prezydentowi i jego żonie kwiaty, kładąc je na grobie. Myślicie, że było to ich wymarzone wesele? Na zdjęciu wyglądają na zadowolonych.

Przypomnij sobie o… LEWANDOWSCY ZAWITALI DO POLSKI. POSTANOWILI SPOTKAĆ SIĘ ZE ZNAJOMYMI, ROBERT LEWANDOWSKI CZUWA NAD CÓRECZKĄ

Jak informował portal Życie: ILE KOSZTUJĄ STYLIŚCI POLSKICH PIERWSZYCH DAM: ODPOWIEDŹ KANCELARII PREZYDENTA ZASKAKUJE

Portal Życie pisał również o… TRÓJMIASTO: SINICE ZNÓW POJAWIŁY SIĘ W BAŁTYKU. GDZIE MOŻNA SIĘ KĄPAĆ, A GDZIE TEGO NIE ROBIĆ. STAN NA 20 LIPCA 2020