Jak donosi "antyfake.pl", że w Kancelarii Premiera w latach 2014-2016 na wizaż przeznaczyła 107,2 tysiąca złotych. Jak podawał NIK, usługą tą w 2017 roku zajmowały się trzy firmy.

Kto płaci za to, że pierwsza dama wygląda reprezentacyjnie

Gazeta Lubuska

Jak wiemy, pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda musiała zrezygnować z pracy zawodowej w chwili, gdy jej mąż Andrzej Duda objął urząd prezydenta Polski. To jednak nie oznacza, że pierwsza dama przestała pracować.

Dotychczas spotkała się z ponad 50 tysiącami osób, brała udział w 514 wizytach w kraju, oraz 66 wizytach za granicą. Uczestniczyła w 476 ważnych wydarzeniach mających miejsce w Pałacu Prezydenckim, przyznała 345 patronatów. Nie próżnowała także, gdy prezydent odbywał krajowe i zagraniczne oficjalne wizyty.

Agata Kornhauser-Duda często składa wizyty w hospicjach dla dzieci, w domach dziecka, współpracuje z organizacjami i fundacjami, będąc w kontakcie z ich przedstawicielami. Wręczała szkolne świadectwa, patronowała konkursom, brała czynny udział w licznych debatach, czytała maluchom książki. Na tym nie koniec jej działalności. Współpracowała z katolockimi organizacjami, siostrami zakonnymi, lektorami, ministrantami, rozmawiała z młodzieżą między innymi na Światowych Dniach Młodzieży, ma na koncie liczne pielgrzymki.

Reprezentując Polskę na arenie krajowej i zagranicznej, pierwsza dama ma obowiązek robić to godnie i z szacunkiem dla wszystkich, z którymi ma oficjalnie do czynienia. Odpowiedni wygląd jest koniecznością, jeśli rozmówcy mają się poczuć potraktowani godnie i z szacunkiem.

Fakt, że koszty całego wizażu są dla wielu kobiet niebotyczne, jednak jeśli państwo decyduje się na zasadę, że pierwsza dama nie zarabia pieniędzy, to wymagając od niej godnego pełnienia funkcji pierwszej damy, powinno umożliwić jej pracę nad własnym wizerunkiem i rozwojem. Każda dotychczasowa pierwsza dama korzystała z usług firm zajmujących się wizażem, co w każdym przypadku działało na ogólną korzyść. Kancelaria Prezydenta zaznacza, że wydatki pierwszej damy nie są rozdzielane od ogólnych wydatków Pałacu Prezydenckiego.

Nie mamy wydzielonych paragrafów do obsługi pierwszej damy, bo prawo tego od nas nie wymaga.

O tym pisaliśmy: Cudowne wieści płynął z rodziny królewskiej. Meghan i Harry nie posiadają się z radości. Czy Meghan spodziewa się dziecka

Zerknij: Takie Boże Ciało nie zdarzyło się nigdy. Proboszcz jednej z parafii wpadł na wyjątkowy pomysł