Michel Moran przez wiele lat prowadził restaurację w Warszawie. Ostatnio jednak lokal został zamknięty. Czy powodem tej decyzji był kryzys spowodowany koronawirusem?

Jak rozwijała się kariera restauratora?

Rodzine Michela są rodowitymi Hiszpanami, jednak na stałe zamieszkiwali w Paryżu. Tam też urodził się Michel Moran. Jak sam przyznaje, od dziecka jego celem było zostanie wybitnym kucharzem. Do tego też dążył przez całe swoje życie.

Mężczyzna pracował w wielu restauracjach. Między innymi w Luksemburgu, Francji czy też w Niemczech. To właśnie podczas pracy tam poznał swoją przyszłą żonę. Polka, o imieniu Halina była powodem, dla którego restaurator przyjechał do naszego kraju na stałe.

- Obydwoje byliśmy po przejściach. Po roku wspólnego życia w 2000 roku zdecydowaliśmy, że przeprowadzę się do jej rodzinnego kraju. Zaryzykowałem i dziś uważam, że było warto - wyznał Michel.

Restaurator sam wyznaje, że początki mieszkania w naszym kraju nie należały do najłatwiejszych. Kiedy przyprowadził się do Polski, nie umiał powiedzieć żadnego słowa w naszym języku. Jednak od razu pokochał polską kuchnię.

- Żurek z kiełbasą i jajkiem był pierwszą polską zupą, jakiej spróbowałem. Od razu mi posmakowała i do dziś jest moją ulubioną - wspomina Michel.

Źródło: media2.pl

Niepokojące doniesienia

Na początku mężczyzna pracował w jednej z polskich restauracji w Gdańsku, finalnie jednak podjął decyzję o otwarciu swojego lokalu. „Bistro de Paris”, którego był właścicielem serwowało kuchnię francuską.

Ostatnio okazało się jednak, że restauracja zostanie zamknięta. Jednak Michel zapewnia, że nie jest to krok w kierunki porzucenia swoich pasji.

- Warsztaty gastronomiczne, nauka gotowania i kulinarne metamorfozy to coś, czemu obecnie chciałbym się poświęcić - zapewnia restaurator.

Michel Morgan jest jednak najbardziej znany z zajmowania się ocenianiem uczestników w programach „MasterChef” oraz „MasterChef Junior”. Jurora pokochały tysiące Polaków. Z pracy w programach kulinarnych na pewno nie zrezygnuje!

Źródło: kuchnia.wp.pl

Jak informował portal "Życie": MARTA KACZYŃSKA PRZYŁAPANA PRZEZ PAPARAZZI. CÓRKA PARY PREZYDENCKIEJ JEST ZBULWERSOWANA OPUBLIKOWANYMI ZDJĘCIAMI

Przypomnij sobie: KSIĘZNA KATE ODDAJE HOŁD KSIĘŻNEJ DIANIE. WYGLĄDA OSZAŁAMIAJĄCO

Portal "Życie" pisał również: ADAM MAŁYSZ OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA Z WAKACJI. JAK WYPOCZYWA NAJPOPULARNIEJSZY POLSKI SKOCZEK