Sprawa funduszu księżnej Diany The Diana Princess of Wales Memorial Fund bardzo interesuje opinię publiczną. Długo czekano na oficjalne ogłoszenie, jak zostaną spożytkowane pieniądze.

Gotówkę odziedziczyli bracia, książę William oraz Harry. Jak podaje Plotek, zaledwie miesiąc przed odejściem z rodziny królewskiej przez Harry’ego zapadły ważne decyzje – cały fundusz będzie rozdzielony na pół i wpłynie na konto fundacji obu braci.

Fundusz księżnej Diany - co dalej z pieniędzmi?

Od 2013 roku sprawą The Diana Princess of Wales Memorial Fund zajmowała się organizacja charytatywna Royal Foundation, którą założyli synowie księcia Karola w 2009 roku. Co ciekawe, wspomniany fundusz księżnej nie zbiera datków, jednak mimo wszystko co jakiś czas na jego konto wpływają darowizny.

William i Harry
William i Harry
William i Harry

Po tym, jak William i Harry rozdzielili wspomnianą fundację na Royal Foundation of the Duke and Duchess of Cambridge oraz nieistniejącą Sussex Royal Foundation, sprawa wciąż nie była wyjaśniona. Jednak teraz okazało się, że bracia wyjaśnili sprawę pieniędzy – będą podzielone na dwie równe części, a każdy z braci – a dokładniej fundacje, które posiadają – dostanie połowę majątku.

„18 grudnia 2019 r. podpisano umowę z Sussex Royal Foundation, na mocy której Royal Foundation zamierzała przekazać połowę przyszłych wpływów netto otrzymanych przez Fundusz Diany dla Sussex Royal” – informowała Royal Foundation w sprawozdaniu z końca 2019 roku.

Z racji tego, że Sussex Royal już nie istnieje, Harry będzie mógł wybrać fundację, do której trafią pieniądze. Część własnych pieniędzy przelał już na rzecz Sentebale, która zajmuje się osobami w najgorszej sytuacji finansowej w Botswanie, Malawi i Lesotho, część z kolei na program Travalyst.

Meghan i Harry. screen: Viva
Meghan i Harry. screen: Viva
Meghan i Harry. screen: Viva

Książę Harry znany jest z działalności charytatywnej – ogłosił już, że zapewni „dom dla starszych projektów utworzonych przez księcia i księżną Sussex”, tj. programy Full Effect oraz Empowering Communities, które mają na celu zmniejszenie problemu przemocy wśród londyńskiej młodzieży, a także dofinansowanie lokalnej gastronomii w zachodnim Londynie.

To jeszcze nie wszystko – Meghan Markle i Harry w marcu tego roku powołali do życia fundację Arche Well i planują ją dalej prowadzić.

Przypomnij sobie o… KOBIETA ZNIENACKA STRACIŁA PRZYTOMNOŚĆ NA IMPREZIE. LEKARZE NIE MIELI WĄTPLIWOŚCI, PRZEZ ELEMENT GARDEROBY MOGŁO DOJŚĆ DO NAJGORSZEGO. CO SIĘ STAŁO

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: ILE ZAPŁACIMY ZA RYBĘ W SMAŻALNI? CENY MOGĄ ZASKOCZYĆ

Portal Życie pisał również o… MĘŻCZYZNA JADĄC WZDŁUŻ PLAŻY, ZAUWAŻYŁ NA NIEJ TAJEMNICZY KSZTAŁT LEŻĄCY NA PIASKU. POSTANOWIŁ NATYCHMIAST POMÓC