Rodzina Karpieli-Bułecków musi uporać się z ogromną stratą, której doświadczyła w ostatnim czasie. O smutnym zdarzeniu poinformował Staszek Karpiel-Bułecka, lider zespołu Future Folk.

Okazało się, że zmarła pani Zofia Karpiel-Bułecka. Była legendą Podhala, babcią Staszka Karpiela-Bułecki i macochą Sebastiana Karpiela-Bułecki – frontmana Zakopower.

Zmarła Zofia Karpiel-Bułecka

„Tak po cichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym. Na zawsze zostaniesz w moim sercu. Kocham cię Babciu” – napisał na swoim profilu na Instagramie Staszek Karpiel-Bułecka.

Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka fot. Instagram
Paulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka fot. Instagram

Pani Zofia Karpiel-Bułecka zmarła w niedzielę w wieku 86 lat. Kobieta była mamą architekta Jana Karpiela-Bułecki, pomagała w wychowaniu Sebastiana Karpiela-Bułecki – gdy mama muzyka wyjechała do USA, stała się jego macochą.

Była bardzo znana na całym Podhalu, nazywano ją „Ciotką Bułeckulą”. Zapraszano ją na imprezy oraz wesela w Zakopanem i Kościelisku, zawsze przychodziła w strojach góralskich.

Zofia Karpiel-Bułecka/screen YouTube
Zofia Karpiel-Bułecka/screen YouTube

Jak podaje Super Express, pani Zofia Karpiel-Bułecka prowadziła mały pensjonat, który odwiedzali m.in. Maryla Rodowicz oraz Wojciech Młynarski.

Mówiła o Sebastianie Karpielu-Bułecce, że jest jej synem, kochała go i wychowywała.

Sebastian Karpiel-Bułecka. Źródło: Instagram
Sebastian Karpiel-Bułecka. Źródło: Instagram

- W miesiącu obskakuję co najmniej trzy wesela, do Ameryki też mnie proszą. Nawet na Hawajach byłam na weselu, ale to nie to, co u nas, bo o dziesiątej wieczór już było po imprezie. Zawsze to ja zaczynam tańce, wybieram se z sali jakiegoś przystojniaka, a potem do tańca porywam innych – opowiadała niegdyś Zofia Karpiel-Bułecka.

Była żoną Bolesława Karpiela-Bułecki, zmarłego w 2017 roku. Wcześniej pan Bolesław także miał żonę, mamę Sebastiana Karpiela-Bułecki.

Zofia Karpiel-Bułecka. Źródło: Instagram
Zofia Karpiel-Bułecka. Źródło: Instagram

To z pewnością nieodżałowana strata dla górali oraz Sebastiana i Staszka Karpieli-Bułecków.

Przypomnij sobie o… ANNA JANTAR W DNIU, GDY ODESZŁA, ZNAŁA JUŻ TAJEMNICĘ MĘŻA. ZAPOCZĄTKOWAŁA ONA DUŻE ZMIANY, KTÓRE NIE MIAŁY SZANSY NA ROZWÓJ

Jak informował portal Życie: DO KOŃCA CZERWCA MOŻNA SIĘ UBIEGAĆ O ZWOLNIENIE ZE SKŁADEK ZUS. CO TRZEBA ZROBIĆ BY JE DOSTAĆ

Portal Życie pisał również o… NAD BAŁTYKIEM MAMY WIELE PIĘKNYCH PLAŻ. GDZIE WARTO SIĘ WYBRAĆ NAD MORZE W TE WAKACJE?