Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka, legenda na Podhalu, prywatnie babcia lidera zespołu Future Folk, Staszka Karpiela-Bułecki i macocha Sebastiana Karpiela-Bułecki, lidera Zakopower. O śmierci ukochanej babci w mediach społecznościowych powiadomił wnuk kobiety, Staszek Karpiel-Bułecka.

- Tak po cichutku odeszłaś nie mówiąc nic o tym. Na zawsze zostaniesz w moim sercu. Kocham cię Babciu – napisał na Instagramie w opisie pięknego pamiątkowego zdjęcia lider i wokalista zespołu Future Folk.

Zofia Karpiel-Bułecka zmarła w wieku 85 lat, była matką architekta Jana Karpiela-Bułecki, brała udział w wychowaniu Sebastiana Karpiela-Bułeckę, po wyjeździe jego matki do Stanów Zjednoczonych, stając się jego macochą. Na Podhalu znali ją wszyscy, była osobą znaną i niezwykle lubianą, a nazywano ją „Ciotką Bułeckulą”.

Zaliczana do najbarwniejszych postaci na góralskiej ziemi, była stałym gościem na wszystkich weselach w Zakopanem i na terenie Kościeliska. Na każdym z nich pojawiała się w innym stroju góralskim, toteż jej szafa szybko urosła do gigantycznych rozmiarów. Aż do śmierci była symbolem całego Zakopanego, a jej śmierć opłakują tłumy górali.

Nie żyje Zofia Karpiel-Bułecka, słynna „Ciotka Bułeckula”. Zapisała się w sercu każdego górala

Zgodnie z informacjami „Gazety Krakowskiej”, cytowanymi przez Fakt Zofia Karpiel-Bułecka była właścicielką jednego z najbardziej popularnych wśród gwiazd pensjonatów w regionie. Prowadziła na zakopiańskich Lipkach pensjonat wraz z szałasem - karczmą regionalną. Gościli u niej tacy artyści jak Wojciech Młynarski, Jeremi Przybora czy Maryla Rodowicz.

fot. Instagram

Jak informował portal „Życie”: DOMINIKA TAJNER ZABRAŁA GŁOS W SPRAWIE ZAKAŻONEGO ADAMA MAŁYSZA. CÓRKA SZEFA PZN STAJE PO STRONIE ORŁA Z WISŁY

Przypomnij sobie: PIERWORODNY SYN MICHAŁA WIŚNIEWSKIEGO WSZEDŁ W DOROSŁOŚĆ. NA „OSIEMNASTCE” CHŁOPAKA BAWIŁY SIĘ DRUGA I PIĄTA ŻONA LIDER ICH TROJE

Portal „Życie” pisał również: NIE DO UWIERZENIA, ILE LAT MINĘŁO OD ŚLUBU PIOTRA I AGATY RUBIKÓW. CHOĆ NIKT NIE WRÓŻYŁ IM DŁUGIEGO ZWIĄZKU TO ŚWIĘTUJĄ KOLEJNĄ ROCZNICĘ