Z powodu obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa wiele osób musiało zrezygnować z wyjazdów zagranicznych i zacząć rozglądać się za wypoczynkiem w kraju.

Ten trend został jeszcze niedawno wzmocniony z powodu ogłoszonego przez rząd tzw. bonu turystycznego dla dzieci, który obowiązuje tylko podczas wakacji w kraju.

Gdzie można pojechać na wakacje?

Nad Bałtykiem jest wiele urokliwych miejsc gdzie można spędzić swój urlop nie narażając się zbytnio na możliwość zakażenia wirusem COVID-19.

Szeroki i piaszczyste plaże, które umożliwiają zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego są m.in. w Trzęsaczu (gmina Rewal), Chałupach, Darłowie, Jastarnii, Juracie, Dębkach.

fot. wikipedia.pl / Chałupy

Zasady bezpieczeństwa

Służby przypominają aby zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego.

Przede wszystkim na plażach obowiązuje zasada dystansu społecznego. Na każdego powinny przypadać 4 m kw., a od innych osób odległość 2 metrów.

Korzystać powinno się jedynie z własnego sprzętu turystycznego i przyborów toaletowych. Na plaży nie trzeba mieć maseczki, ale podczas kichania lub kaszlu należy zakrywać twarz.

Przypomnij sobie o: Pochmurny i burzowy początek tygodnia. Co jeszcze znalazło się w prognozie pogody na poniedziałek

Jak informował portal Życie Gdańsk: Ludzie zapomnieli już o koronawirusie, a tymczasem lekarze apelują o zachowanie rygoru sanitarnego

Portal Życie pisał również o: Odnotowano kolejny przypadek zakażenia koronawirusem w mieście. Co jeszcze znalazło się w raporcie sanepidu