Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdańsku podała, że na Pomorzu odnotowano dziewięć nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Wiadomo, że trzy osoby są ze Słupska, kolejne trzy mieszkają w powiecie bytowskim, dwie w powiecie malborskim, a jedna osoba jest z Gdańska.

„Przypadki z powiatu malborskiego i bytowskiego są powiązane z ustalonymi wcześniej ogniskami zakażeń” – powiedział pomorski państwowy wojewódzki inspektor sanitarny Tomasz Augustyniak.

Służby potwierdziły też, że wszyscy oprócz młodego mężczyzny z Gdańska i starszego mężczyzny ze Słupska byli objęci kwarantanną.

Koronawirus w woj. pomorskim

Łącznie od początku pandemii potwierdzono w województwie 666 zachorowań. Bilans zgonów pozostaje niezmienny. Do tej pory zmarło tu 38 pacjentów.

fot. RDC

Sytuacja w Polsce

Rośnie też liczba zakażonych w kraju. Od marca w Polsce zachorowało 33 907 osób, z czego wyzdrowiało 20 548. Zmarło 1438 pacjentów.

Przypomnij sobie o: Pochmurny i burzowy początek tygodnia. Co jeszcze znalazło się w prognozie pogody na poniedziałek

Jak informował portal Życie Gdańsk: Ludzie zapomnieli już o koronawirusie, a tymczasem lekarze apelują o zachowanie rygoru sanitarnego

Portal Życie pisał również o: Od września nastąpią zmiany w biletach okresowych. Trzeba będzie wyrobić nową wersję Karty Mieszkańca