Polscy prezydenci, którzy pełnili tę funkcję w państwie po 1989 roku, mieli dzieci – jedne słynne, inne pozostały poza błyskiem fleszy. Kim są oraz czym się zajmują latorośle głów państwa, które były obserwowane przez lata ich prezydentury?

Dzieci prezydentów Polski

Jedną z najpopularniejszych córek prezydentów na arenie światowej jest Ivanka Trump, córka Donalda Trumpa. Biznesmen i prezydent USA utrzymuje, że jest bardzo rodzinną osobą. Mężczyzna miał już trzy żony oraz pięcioro dzieci – dwie z jego córek są znane.

Obecnie sporo mówi się nie tylko o Ivance, ale także Tiffany Trump. Te kobiety to prawdziwe celebrytki, które chętnie pokazują się publicznie.

A jak ma się sprawa z dziećmi polskich prezydentów? Jak zauważa Plejada – także wśród nich jest kilka bardziej znanych osobistości.

Kinga Duda. Źródło: pomponik.pl
Kinga Duda. Źródło: pomponik.pl
Kinga Duda. Źródło: pomponik.pl

Córka obecnej pary prezydenckiej, Kinga Duda, jest obserwowana przez media od 2015 roku – to właśnie wtedy zaangażowała się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy. Wiadomo, że skończyła już studia, według plotek mieszka obecnie za granicą.

Popularna stała się także Aleksandra Kwaśniewska oraz Maria Wiktoria Wałęsa. Kobiety do dziś są obiektem zainteresowania mediów oraz fotoreporterów.

Wśród dzieci prezydentów Polski są jednak również osoby, które nie dopuszczały do siebie mediów i starały się ukrywać własną prywatność. Warto zauważyć, że większość pociech głów państwa to kobiety – synów mieli jedynie Bronisław Komorowski oraz Lech Wałęsa.

Monika Jaruzelska. Źródło: pomponik.pl
Monika Jaruzelska. Źródło: pomponik.pl
Monika Jaruzelska. Źródło: pomponik.pl

Monika Jaruzelska napisała kilka książek, współpracowała z miesięcznikiem „Twój Styl”.

Maria Wiktoria Wałęsa brała udział m.in. w „Tańcu z Gwiazdami”, miała także własną działalność w branży odzieżowej. po latach wycofała się z mediów. Lech oraz Danuta Wałęsowie mieli ośmioro dzieci.

Rodzina Wałęsów. Źródło: plejada.pl
Rodzina Wałęsów. Źródło: plejada.pl

Brygida Wałęsa nie ma kontaktu z ojcem, ponieważ wzięła ślub z Wacławem Królem, który niejednokrotnie publicznie krytykował Kościół. Lech Wałęsa nie był obecny na ich ślubie.

Anna Wałęsa jest bardzo rodzinna, pracowała w biurze taty, a także jako pracownik socjalny.

Magdalena Wałęsa była baletnicą, jednak po kontuzji musiała zrezygnować z kariery. Jest katechetką, jest po drugim ślubie. Ma dwoje dzieci.

Synowie Lecha Wałęsy mieli barwne życiorysy. Bogdan miał dwie żony i dwoje dzieci. Sławomir przez jazdę po alkoholu spowodował dwa wypadki. Jego trzeci syn, Przemysław, zmarł w 2017 roku. Czwarty, Jarosław, cudem przeżył wypadek na motorze, ma dwoje dzieci.

Ola Kwasniewska/screen Instagram @aleksandraleksandrowna
Ola Kwasniewska/screen Instagram @aleksandraleksandrowna
Ola Kwasniewska/screen Instagram @aleksandraleksandrowna

Aleksandra Kwaśniewska jest żoną Jakuba Badacha, była reporterką TVN-u i redaktorką „Vivy”.

Marta Kaczyńska / Instagram: mmkaczynska
Marta Kaczyńska / Instagram: mmkaczynska

Marta Kaczyńska jest adwokatem, pisze także felietony do tygodnika „W Sieci”. Ma trzeciego męża oraz troje dzieci.

Rodzina Komorowskich. Źródło: plejada.pl
Rodzina Komorowskich. Źródło: plejada.pl

Zofia, Maria i Elżbieta to córki państwa Komorowskich, które nieczęsto pokazują się w mediach. Niewiele o nich wiadomo.

Synowie prezydenta Bronisława Komorowskiego to Tadeusz, prawnik w kancelarii, oraz Piotr, o którym także nie wiadomo zbyt wiele.

Przypomnij sobie o… LOS NIE JEST ŁASKAWY DLA HENRYKA GOŁĘBIEWSKIEGO. AKTOR DŁUGO NIE CHCIAŁ WYJAWIĆ PRAWDY NA TEN TEMAT

Jak informował portal Życie: KINGA DUDA NIE POJAWIŁA SIĘ U BOKU OJCA W CZASIE WIECZORU WYBORCZEGO. DLACZEGO

Portal Życie pisał również o… GDAŃSK: LUDZIE ZAPOMNIELI JUŻ O KORONAWIRUSIE, A TYMCZASEM LEKARZE APELUJĄ O ZACHOWANIE RYGORU SANITARNEGO