Jak podaje portal „Pomponik”, Andrzej Duda może liczyć na poparcie w granicach 45 procent, podczas gdy drugi Rafał Trzaskowski na około 29 procent. Obaj zmierzą się w II turze wyborów prezydenckich, która odbędzie się 12 lipca 2020 roku.

Wieczór wyborczy

Kandydatom na urząd prezydenta w trakcie wieczoru wyborczego towarzyszyli nie tylko współpracownicy i zwolennicy, ale także bliscy. U boku Rafała Trzaskowskiego mogliśmy zobaczyć jego żonę Małgorzatę. W Łowiczu wspólnie z mężem wyniki poznała Agata Kornhauser-Duda. Obserwatorzy zwrócili uwagę, że zabrakło córki obecnego prezydenta, Kingi Dudy. Dlaczego?

Wirtualna Polska

Za granicą

Kinga Duda od dłuższego czasu mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie odbywa staż w jednej z prestiżowych londyńskich kancelarii. "Staż Kingi Dudy upływał z końcem maja, ale wiadomo, że w Londynie pozostanie na dłużej. Kancelaria musi być zadowolona z jej pracy, ponieważ zdecydowała się na przedłużenie współpracy" – zdradziła osoba z bliskiego otoczenia pary prezydenckiej.

Każdy, kto zna Kingę Dudę wie, że jest ona bardzo ambitna i chce, aby oceniano ją za jej własne osiągnięcia, a nie za to, jaką funkcję sprawuje jej ojciec. Od dłuższego czasu Kinga stara się trzymać z dala od zainteresowania mediów, a kariera poza granicami kraju pozwala jej udowodnić, że sukcesy zawdzięcza samej sobie i swojej ciężkiej pracy.

Nie wiadomo, czy Kinga Duda pojawi się w kampanii wyborczej poprzedzającej drugą turę wyborów. Nie ma także informacji, czy zdecyduje się wrócić do kraju, czy pozostać poza jego granicami.

YouTube

Czy zaangażowanie się Kingi Dudy w kampanię wyborczą, mogłoby przynieść pozytywny efekt?

To też może cię zainteresować: Pierwsza Dama zaskoczyła wszystkich. Dała się ponieść emocjom. Co zrobiła

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Dziewczyna podpaliła liść laurowy na prośbę babci. Gdy zobaczyła co się stało, od razu wzięła kolejny, niesamowita rzecz

O tym się mówi: IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia. Pogoda znów da nam popalić