Mrożenie produktów jest rzeczą, którą wykonuje wiele osób. W szczególności mrozi się mięso i dzięki temu można je spożyć, nawet po upływie terminu ważności.

Dużo osób nie robi jednak tego prawidłowo. Jak powinniśmy przechowywać mięso w zamrażarce?

Sprawdzone sposoby na mrożenie mięsa

Przy mrożeniu mięsa należy pamiętać o tym, aby mrozić jedynie świeży kawałek. Najlepiej mrozić mięso w oddzielnych woreczkach, w których umieścimy porcje mięsa. W woreczkach nie powinno być powietrza oraz nie mogą przepuszczać wilgoci.

Które mięso możemy przechowywać najdłużej? Wołowe. Mięso wołowe można przechowywać w zamrażarce nawet 2-3 miesiące. Mięso wieprzowe możemy umieścić w zamrażarce jedynie na 1-2 miesiące. Najkrócej możemy mrozić mięso mielone.

Jeżeli chcemy przechowywać kawałki mięsa jeszcze dłużej, należy mrozić je w większych kawałkach. Wtedy termin przydatności jest dużo dłuższy.

Mrożenie mięsa. Źródło: interia.pl
Mrożenie mięsa. Źródło: interia.pl
Mrożenie mięsa. Źródło: interia.pl

Mrożąc mięso w dużych kawałkach możemy przechowywać wieprzowinę 3-6 miesięcy, a wołowinę i drób nawet rok.

Jeśli chcemy zamrozić mięso w plastrach, pamiętajmy, że nie można ich przechowywać bardzo długo w zamrażarce.

Jak odpowiednio mrozić mięso?

Przede wszystkim nie należy mrozić mięsa w oryginalnych, sklepowych pojemnikach. Kupione mięso należy umyć i rozdzielić na mniejsze porcje, a następnie umieścić je w woreczkach i wyssać wszelkie powietrze.

Mrożenie mięsa. Źródło: przepisy.pl
Mrożenie mięsa. Źródło: przepisy.pl
Mrożenie mięsa. Źródło: przepisy.pl

Nie powinno się długo mrozić mięsa, gdyż doprowadzi to do jego wyschnięcia. Tłuste mięsa nie powinny być przechowywane w zamrażarce, a jeśli już je tam włożymy, powinny się tam znajdować jak najkrócej – do kilku dni.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ