Każdy, kto posiada samochód wie, że posiadanie auta to nie tylko wygoda, która pozwala nam na szybkie i komfortowe przemieszczanie się w dowolne miejsce o dowolnej porze, właściwe kiedy tylko mamy na to ochotę. Posiadanie samochodu to także obowiązek. Właściciele samochodów bez wątpienia zgodzą się ze stwierdzeniem, ze samochód to ogromna skarbonka.

Kierowcy mogą słono zapłacić

Posiadanie samochodu wiąże się z obowiązkiem opłacania ubezpieczenia OC, a także utrzymania pojazdu w stanie, który pozwala na swobodne przemieszczanie się nim po ulicach. Jak ssie okazuje wszyscy zapominalscy, którzy nie pamiętają o płaceniu za ubezpieczenie, srogo zapłacą.

Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl
Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl
Prawo jazdy. screen: moto.rp.pl

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) to instytucja, która zajmuje ssie miedzy innymi sprawdzaniem ciągłości ubezpieczeń. Jak wiadomo OC przedłuża się automatycznie, jednak zdarzają się wyjątki, w których należy zrobić to osobiście. Do samodzielnego przedłużenia nie dochodzi w wówczas, gdy właściciel pojazdu zalega z opłaceniem jednej z rat. Z usługi automatycznego przedłużenia nie skorzystają także ci, którzy dopiero zakupili pojazd, który do tej pory ubezpieczany był przez poprzedniego właściciela.

Ile zapłaci zapominalski kierowca?

Jak poddaje „Pikio.pl” w przypadku stłuczki wtedy, gdy nie posiadamy polisy OC, koszty wypadku ponosimy z własnej kieszeni. Dodatkowo zwlekając zaledwie 3 dni z opłatami zapłacimy 1040 złotych, po dwóch tygodniach zwłoki nawet 2600, a później aż 5220.

Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube
Dodatkowe pieniądze dla wybranych. Źródło: YouTube

Przypomnij sobie o… MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

Jak informował portal Życie: SYN KATE I WILLIAMA MA TRUDNOŚCI W NAUCE? KSIĘŻNA ZDECYDOWAŁA SIĘ NA SZCZERĄ WYPOWIEDŹ

Portal Życie pisał również o… CÓRKA EWY SAŁACKIEJ JEST JUŻ DOROSŁĄ KOBIETĄ. MATYLDA KIRSTEIN WSPOMINA MAMĘ. CZY JEST DO NIEJ PODOBNA