Jak możemy przeczytać na popularnym amerykańskim portalu Accuweather, cytowanym przez serwis WP.pl, północną Francję, północne Niemcy, całą Danię i zachodnie polskie województwa od Dolnego Śląska, aż po Hel będą trapić tego lata wyjątkowo silne i gwałtowne burze z gradem i huraganowym wiatrem, a nawet trąby powietrzne czy podtopienia.

Tę niezwykle groźną dla zdrowia i życia, a także dobytku Polaków pogodę zapowiadają meteorolodzy Tyler Roys i Alan Reppert ze Stanów Zjednoczonych.

Dodatkowo, tegoroczne lato będzie wyjątkowo upalne na całym obszarze naszego kraju, a fala gorąca ma nadejść już w drugiej połowie czerwca.

Gwałtowna pogoda przez całe tegoroczne lato. Amerykańscy meteorolodzy nie pozostają Polakom złudzeń – to będą ciężkie miesiące!

Burze i gwałtowne zjawiska atmosferyczne nie pojawią się jednak od razu. Accuweather zapowiada ich wystąpienie w lipcu i na początku sierpnia. Niestety, wschodnia część Polski będzie zmagać się falą upałów, które doprowadzą do ogromnej suszy, która znowu stanie się przyczyną zwiększonego zagrożenia pożarowego.

Czy czekają nas trudne do ugaszenia pożary we wschodnich województwa? To bardzo możliwe, gdyż amerykańscy meteorolodzy przewidują, że na terenie Ukrainy dojdzie do ogromnego deficytu wody właśnie przez brak opadów i suszę na całym obszarze kraju.

Jedynymi krajami Europy, które mogą być spokojne o kolejne miesiące są Irlandia, Wielka Brytania i część Norwegii. Tu przewidywane są jedynie okresy burzowe. Hiszpania i Portugalia ma się za to zmagać z ogromnym zagrożeniem pożarowym!

https://twitter.com/breakingweather/status/1263677220003946505?s=20

Przypomnij sobie o… WAŻNY APEL PRACOWNICY BIEDRONKI DO POLAKÓW. KOBIETA ZWRACA UWAGĘ NA CZĘSTO POMIJANĄ KWESTIĘ

Jak informował portal Życie: ZŁE WIADOMOŚCI DLA SENIORÓW NA TEMAT WYPŁAT ŚWIADCZEŃ EMERYTALNYCH. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… RYBIKI TO OWADY, KTÓRE SPĘDZAJĄ SEN Z POWIEK. PEWNA KOBIETA ZASTOSOWAŁA GENIALNIE PROSTY PATENT, BY NIE WRÓCIŁY JUŻ NIGDY