W ostatnim czasie niczego nie można być pewnym, szczególnie jeśli chodzi o pogodę w Polsce. Choć przez chwilę można było mówić o ciepłej i przyjemnej wiośnie, to następnie nadeszły chłodniejsze dni, a także deszcze, które zniszczyły tę sielankę.

22 czerwca przywita nas kalendarzowe lato, a tymczasem wiosna wciąż jest kapryśna, pojawiają się nawet zjawiska charakteryzujące zimę. Co aura szykuje dla nas w kolejnych dniach?

Ostrzeżenia pierwszego stopnia – przed czym?

Zimna Zośka już za nami – przypadała na 15 maja. To właśnie wtedy Polacy mogli zaobserwować obniżenie temperatury oraz opady deszczu.

Kolejne zmiany pogody. Źródło: Youtube
Kolejne zmiany pogody. Źródło: Youtube
Kolejne zmiany pogody. Źródło: Youtube

Tuż przed nią nad naszym krajem przeszli tzw. zimni ogrodnicy (12-14 maja), a w weekend nad całym krajem następowało stopniowe rozpogodzenie i podwyższenie temperatury. I choć już pojawiła się nadzieja, że teraz będziemy mieli do czynienia z wyższymi temperaturami i bardziej słoneczną pogodą, najnowsze prognozy nie brzmią zbyt obiecująco.

Poniedziałkowe przewidywania synoptyków mówiły o miejscowych opadach deszczu oraz zachmurzeniu, wtorek i środa, choć bardziej pogodne, były chłodniejsze. Co będzie teraz?

Jak podaje TVN Meteo, należy zwrócić uwagę szczególnie na rejony, gdzie zostały wydane ostrzeżenia pierwszego stopnia, tj. województwa lubelskie, mazowieckie, pomorskie oraz kujawsko-pomorskie do piątku, do godz. 7 rano, oraz warmińsko-mazurskie i podlaskie, gdzie będą one obowiązywać do 7 w sobotę, a także część łódzkiego i wielkopolskiego – tam alerty obowiązywać będą do 6 rano w piątek.

Kolejne zmiany pogody. Źródło: Youtube
Kolejne zmiany pogody. Źródło: Youtube
Kolejne zmiany pogody. Źródło: Youtube

Mowa o przymrozkach – jak zaznaczają synoptycy, lokalnie temperatura w nocy będzie wynosić 0 stopni Celsjusza, zaś przy gruncie może spaść nawet do -3 stopni.

Co więcej, w czwartek ostrzeżenia będą obowiązywać również w województwie śląskim, małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W piątek zaś mówi się o tym, że przymrozki zostaną z nami na wschodzie kraju, tj. w województwie podkarpackim, lubelskim, mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim.

Przypomnij sobie o… WAŻNY APEL PRACOWNICY BIEDRONKI DO POLAKÓW. KOBIETA ZWRACA UWAGĘ NA CZĘSTO POMIJANĄ KWESTIĘ

Jak informował portal Życie: ZŁE WIADOMOŚCI DLA SENIORÓW NA TEMAT WYPŁAT ŚWIADCZEŃ EMERYTALNYCH. O CO CHODZI

Portal Życie pisał również o… RYBIKI TO OWADY, KTÓRE SPĘDZAJĄ SEN Z POWIEK. PEWNA KOBIETA ZASTOSOWAŁA GENIALNIE PROSTY PATENT, BY NIE WRÓCIŁY JUŻ NIGDY