Rybiki, inaczej zwane srebrzykami to prawdziwa zmora łazienek i kuchni w większości polskich domów. Te lubujące się w wilgoci insekty opanowują odpływy z toalety, wanny i zlewów, chodzą, gdzie chcą i robią, co chcą, ku naszej wściekłości. Kupujemy tony środków owadobójczych, często szkodliwych dla nas samych, byleby tylko pozbyć się ich szkodników ze swojego domu, a one po miesiącu czy dwóch wracają jak gdyby nic się nie stało. Prawdziwe utrapienie!

Istnieją jednak proste, lecz bardzo skuteczne metody, by rybiki nie wróciły już nigdy, a my będzie mogli się cieszyć faktem, że nasza łazienka, szczególnie toaleta należy tylko do nas!

Jak pozbyć się rybików domowym sposobem? Prosty patent, który zawsze się sprawdza!

Rybiki, choć nie należą do stworzeń, które roznoszą choroby i nie trzeba się ich bać to jednak są wyjątkowo irytujące. Lubią ciemne, wilgotne pomieszczenia, stąd najczęściej ich domem staje się nasza domowa łazienka, a szczególnie toaleta. Któż z nas chociaż raz po włączeniu światła w łazience zakrzyknął: „Matko, rybiki!”? Tak, to niezwykle częsty problem, który można szybko i łatwo rozwiązać, prostym domowym sposobem. A nawet kilkoma!

źróło: YouTube

Rybiki żyją sobie spokojnie w chłodnych, ciemnych miejscach, lubią szczeliny podłogowe, miejsca między ścianami i tapetą. Ich pożywieniem często staje się papier, płyty gipsowo-kartonowe, tkaniny, a nawet żywność. Lubią słodycze!

Dzięki czemu szybko się z nimi pożegnamy? Poskutkuje lawenda, wanilia i olejek cytrynowy. Nienawidzą tych zapachów, dlatego warto to wykorzystać i spryskiwać miejsca ich występowania roztworem zapachu lub olejku z wodą. Można także rozłożyć w domu waciki nasączone olejkami o tych zapachach. Po kilku dniach wykurzymy rybiki na stałe!

źródło: Pixabay

Świętnie działa też cukier puder wymieszany z boraksem w stosunku 1:1 wsypany w miejsca, gdzie pojawiają się rybiki. Dobrze działa też rozłożona na podłodze tektura posmarowana miodem. Zwabione zapachem rybiki przykleją się do niej, a rano wystarczy zalać ją wrzątkiem lub spalić.

Może zainteresuje Cię to: JEŚLI MASZ TAKĄ MONETĘ W DOMU JESTEŚ PRAWDZIWYM SZCZĘŚCIARZEM. MOŻESZ ZGARNĄĆ FORTUNĘ

Polecamy także: DLACZEGO NIE POWINNIŚMY USTĘPOWAĆ MIEJSCA STARSZYM OSOBOM. NAUKOWCY WYJAŚNIAJĄ

Portal "Życie" informował o: CZY PŁYNY DO JAMY USTNEJ CHRONIĄ PRZED KORONAWIRUSEM? NAUKOWCY WHO PRZEDSTAWIAJĄ RAPORT