Biedronka to jeden z najpopularniejszych polskich sklepów. Dość oczywistym jest fakt, że każdy z nas regularnie potrzebuje zakupów, na co nie mamy wpływu, a obecna sytuacja nie jest korzystna ani dla pracowników, ani dla klientów.

Właśnie ze względu na to, co dzieje się obecnie w Polsce i na świecie, a także panujące zasady dla konsumentów, pracownica jednego ze sklepów sieci postanowiła zabrać głos i zaapelować do wszystkich. O co chodzi?

Apel pracownicy Biedronki do wszystkich klientów

Nowa rzeczywistość sprawiła, że także sklepy – w tym także dyskonty, najpopularniejsze w Polsce Biedronka i Lidl – muszą dostosowywać się do nowych zasad. Są one zgodne z rozporządzeniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.

Pracownicy Biedronki. Źródło: Youtube
Pracownicy Biedronki. Źródło: Youtube
Pracownicy Biedronki. Źródło: Youtube

Nowe zasady zobowiązują wszystkich klientów do zasłaniania nosa i ust – można to zrobić, nosząc maseczkę lub chustę. Co więcej, przed każdymi zakupami należy zdezynfekować ręce, a także – o ile takowe znajdują się na wyposażeniu placówki – założyć rękawiczki ochronne.

Pracownica Biedronki, Ewa Kolano, zwróciła uwagę, że nowe rozporządzenia bardzo utrudniają jej pracę. Kobieta jest kasjerką w Rzeszowie, a przez chusty oraz maseczki ochronne ma problem, by skontaktować się z klientami – jest niesłysząca.

- Zazwyczaj czytam z ust. Teraz przeżywam gehennę: klienci są w maskach i kompletnie nie rozumiem, co mówią. Pokazuję im, że jestem niesłysząca i proszę o ściągnięcie maski, abym zrozumiała. Niektórzy są wyrozumiali, a niektórzy nie – zauważa.

Kasjerka Biedronki. Źródło: Youtube
Kasjerka Biedronki. Źródło: Youtube
Kasjerka Biedronki. Źródło: Youtube

Pikio zwraca uwagę na fakt, że klienci często zadają kasjerom pytania na temat cen lub promocji, a także zgłaszają reklamację, zaś pani Ewa nie jest w stanie im pomóc, przez co musi odsyłać ich do innych pracowników.

Warto wiedzieć, że według rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia można ściągnąć maseczkę, by móc porozumieć się z osobą niedosłyszącą albo niesłyszącą, i nie grozi za to kara.

Przypomnij sobie o… RYBIKI TO OWADY, KTÓRE SPĘDZAJĄ SEN Z POWIEK. PEWNA KOBIETA ZASTOSOWAŁA GENIALNIE PROSTY PATENT, BY NIE WRÓCIŁY JUŻ NIGDY

Jak informował portal Życie: POLACY MUSZĄ SIĘ MIEĆ NA BACZNOŚCI. OSZUŚCI ZNÓW W AKCJI, NA SKRZYNKI MAILOWE ROZSYŁANA JEST FAŁSZYWA WIADOMOŚĆ

Portal Życie pisał również o… OSZUŚCI OKRADLI EMERYTA W NIEZWYKLE BEZCZELNY SPOSÓB. POZBAWILI MĘŻCZYZNĘ 30 TYSIĘCY ZŁOTYCH