Polskie władze częściowo uruchamiają poszczególne sektory polskiej gospodarki i wdrożyły plan odmrażania ekonomicznego naszego kraju. To doskonała okazja dla wielu oszustów, którzy bazując na luzowaniu obostrzeń znaleźli świetny plan na wyłudzić od nieświadomych zagrożenia Polaków ogromne pieniądze.

Na skrzynki mailowe tysięcy osób trafiają od kilku dni nieprawdziwe wiadomości z fałszywą fakturą w załączniku, w którym znajduje się niebezpieczny wirus, infekujący nasze komputery. To trojan, za pośrednictwem którego oszuści mają możliwość wyłudzenia wszelkich informacji na temat naszych poczynań w Internecie, szczególnie haseł dostępu do np. bankowości elektronicznej czy kont w serwisach typu PayPal czy Payonner.

Niebezpieczna wiadomość mailowa trafia na skrzynki tysięcy Polaków. Trzeba mieć się na baczności, zawiera wirus!

O dziwnych wiadomościach informuje serwis dobreprogramy.pl, który cytuje CERT Polska. Pojawiła się nowa kampania phishingowa, która polega na nakłanianiu odbiorcy maila na otwarcie złośliwego pliku z trojanem w środku.

Mail zawiera obrazek faktury, który po kliknięciu przenosi nas do OneDrive, czyli chmury plików Microsoft. Tam został zaimportowany plik .RAR, gdzie znajduje się koń trojański – złośliwe oprogramowanie, który ma wykradać informacje z naszego komputera.

W ten sposób oszuści są w stanie uzyskać wszelkie interesujące ich informacje, szczególnie numery kont bankowych i dane do logowania. Ofiara oszusta uruchamia w ten sposób złośliwe oprogramowanie o nazwie Agent Tesla. Złodzieje uzyskują tą drogą zdalny dostęp do wszystkich operacji i naszych poczynań w Internecie, dzięki śledzeniu ruchów na klawiaturze.

Agent Tesla to bardzo złośliwe oprogramowanie, które wykryto już w 2014 roku. Używając go nieświadomie, dajemy innym dostęp do wszystkich informacji i operacji na komputerze, w tym m.in. dostęp do kont w social mediach. Oszuści często podają się za nas i proszą znajomych o pieniądze.

Jeśli zauważymy podejrzany mail z nieprawdziwą fakturą trzeba go koniecznie usunąć, a najlepiej zgłosić tę sytuację organom ścigania!

Przypomnij sobie o… NAWET 10 TYSIĘCY ZŁOTYCH KARY ZA NIEPRZESTRZEGANIE JEDNEGO Z PRZEPISÓW. MOŻNA SŁONO ZAPŁACIĆ ZA SWOJE ROZTARGNIENIE

Jak informował portal Życie: JAK WYGLĄDA MIASTECZKO WYBUDOWANE PRZEZ OJCA TADEUSZA RYDZYKA? JEDEN Z DUCHOWNYCH OPUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA

Portal Życie pisał również o… KIEDY I NA JAKICH ZASADACH BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ PIERWSZE KOMUNIE ŚWIĘTE W 2020 ROKU? PODANO KONKRETNE DATY