Koronawirus dotarł już do większości państw, a liczba zarażonych oraz ofiar śmiertelnych ciągle rośnie. Jeszcze niedawno ze względu na błyskawiczne rozprzestrzenianie się wirusa jeszcze niedawno mówiło się o tym, że choroba może spowodować pandemię.

- Ten wirus ma potencjał do tego, żeby spowodować pandemię. To nie jest czas na strach. To czas na podjęcie działań w celu zapobiegania zakażeniom i ratowania życia

– mówił wtedy szef Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus.

Teraz tak właśnie się stało – WHO zajęło oficjalne stanowisko w tej sprawie. Szef Światowej Organizacji Zdrowia potwierdza – mamy do czynienia z pandemią. Co więcej, sa tacy, którzy próbują na niej zarobić.

Jak się okazuje koronawirus stal się idealnym pomysłem nie tylko na biznes, ale także na oszustwo. Coraz więcej osób pada ofiarami oszustów, którzy działają w sieci pod pretekstem sprzedaży m.in. maseczek, leków czy testów.

Maseczki. Źródło: wyborcza.pl
Maseczki. Źródło: wyborcza.pl
Maseczki. Źródło: wyborcza.pl

Koronawirusowi oszuści, zobacz, co musisz wiedzieć, by nie da się im nabić w butelkę!

Jak się okazuje wirus stał się idealnym pomysłem dla internetowych oszustów. Policjanci przestrzegają przed tymi, którzy oferują w sieci produkty oraz usługi, które mogą pomóc w walce z koronawirusem, wyłudzają pieniądze.

W sieci możemy znaleźć mnóstwo ofert, które kuszą nas fałszywymi propozycjami szczepionek czy testów na koronawirusa, które możemy wykonać w domu. Nie brakuje też fikcyjnych sklepów z maseczkami czy płynami do dezynfekcji.

O rozwagę i ostroznosc apeluje starszy aspirant Wioletta Szubska, która mówi też o najnowszej metodzie, polegającej na wyłudzaniu pieniędzy na leczenie bliskiej osoby cierpiącej na Covid-19.

Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce
Kolejne ofiary koronawirusa w Polsce

Przypomnij sobie o… CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT