Cała sytuacja miała miejsce w grudniu tamtego roku w Zgierzu. Dokładnie 13 grudnia przed drzwiami 82 – latka pojawiło się dwóch mężczyzn.

Zuchwała kradzież

- Do drzwi jednego ze zgierskich mieszkań zapukało wówczas dwóch mężczyzn, którzy przedstawili się 82-letniemu lokatorowi jako hydraulicy – wyjaśnia policjantka ze zgierskiej komendy, Magdalena Nowacka.

Staruszek nie podejrzewał, że mężczyźni mogą mieć złe zamiary dlatego też bez obaw wpuścił ich do mieszkania. Wtedy to jeden z oszustów zajął się zagadywaniem emeryta.

Drugi, pod pozorem sprawdzenia instalacji kanalizacyjnej zaczął przeszukiwać mieszkanie staruszka. Finalnie natknął się na oszczędności mężczyzny, które zuchwale ukradł.

82 – latek dopiero po kilku minutach od opuszczenia mieszkania przez rzekomych hydraulików zorientował się, że z jego kasetki zniknęło 30 tysięcy złotych. Natychmiast poinformował policję.

Niestety, mimo że zgierska policja już od kilku miesięcy dokładnie wiedziała kto dopuścił się tego zuchwałego czynu, poszukiwania złodziei trwały bardzo długo.

- Ustalili, że jednym ze sprawców tego zdarzenia był 39-letni łodzianin – wyjaśniła Magdalena Nowacka.

Oszuści zostaną ukarani / busy.org

Poszukiwania oszustów

Jak donosi portal Super Express dopiero przed kilkoma dniami, a dokładnie 19 maja udało się ująć mężczyznę, kiedy ten przebywał w swoim łódzkim mieszkaniu.

Oszust natychmiast został przetransportowany do aresztu w Zgierzu i tam spędził całą noc. Rano przyznał się do stawianych mu zarzutów. Na ten moment grozi mu wyrok w wysokości 10 lat pozbawienia wolności.

Do tej pory nie udało się jednak odnaleźć drugiego ze złodziei. Poszukiwania nadal trwają.

Oszuści zostaną ukarani / rdc.pl/

Zobacz także: CZY STUDENCI WRÓCĄ NA UCZELNIE W TYM ROKU AKADEMICKIM? MINISTERSTWO SZKOLNICTWA WYŻSZEGO WYDAŁO OFICJALNY KOMUNIKAT

Może zainteresuje Cię to: WAŻNY APEL MINISTRA ŁUKASZA SZUMOWSKIEGO DOTYCZĄCY MASECZEK. EPIDEMIA NADAL GROŹNA

Na portalu "Życie" pisaliśmy o: MINISTER ANDRUSZKIEWICZ STARA SIĘ O DZIECKO. CZY POLITYK ZAMIERZA POBIERAĆ ŚWIADCZENIE 500 PLUS