Wiosną poprzedniego roku, na jaw wyszła poważna sprawa, w która zamieszany został Jarosław Bieniuk. Były piłkarz reprezentacji Polski, został oskarżony o gwałt.

Podejrzany miał najpierw podać narkotyki, a później zgwałcić jedną z trójmiejskich celebrytek – Sylwię Sz..

Padł wyrok w sprawie Jarosława Bieniuka

Sąd Rejonowy w Sopocie ogłosił wyrok w sprawie Jarosława Bieniuka. W kwietniu ubiegłego roku Sylwia Sz. zgłosiła, że została zgwałcona przez Jarosława Bieniuka. Kobieta przyznała, że udała się w towarzystwie byłego piłkarza do hotelu w Sopocie. Jednak nie spodziewała się, że mężczyzna ją zgwałci. Prokuratura zaprzeczyła jednak, że gwałt miał miejsce.

W wyniku zeznań Sylwii Sz. Jarosław Bieniuk został aresztowany, jednak po krótkim czasie przebywania w areszcie wyszedł, bowiem wpłacono za niego kaucję w wysokości 20 tysięcy złotych.

Jarosław Bieniuk i Marta Gliwińska. Źródło: galeria.trojmiasto.pl
Jarosław Bieniuk i Marta Gliwińska. Źródło: galeria.trojmiasto.pl
Jarosław Bieniuk i Marta Gliwińska. Źródło: galeria.trojmiasto.pl

Finalnie prokuratura nie postawiła Jarosławowi Bieniukowi zarzutu gwałtu, a posiadania substancji odurzających. Od samego początku sprawy Jarosław Bieniuk twierdził, że jest niewinny zarzucanych mu czynów.

Czy Jarosław Bieniuk był winny?

Sąd Rejonowy w Sopocie w końcu przedstawił wyrok w sprawie Jarosława Bieniuka. Jak się okazuje, ogłoszono że zarzuty stawiane Jarosławowi Bieniukowi mają niską szkodliwość. W związku z tym, na ten moment postępowanie zostało umorzone. Umorzenie obowiązuje przez rok.

Jarosław Bieniuk został jednak zobligowany do pokrycia kosztów sądowych, a także jego obowiązkiem jest wpłacenie grzywny na fundusz pokrzywdzonych w wysokości 5 tysięcy złotych.

Jarosław Bieniuk/screen YouTube @Onet Rano
Jarosław Bieniuk/screen YouTube @Onet Rano
Jarosław Bieniuk/screen YouTube @Onet Rano

Mój klient nie przyznał się do winy i w świetle prawa wciąż pozostaje osobą niekaraną. Złożymy wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku i po zapoznaniu się z nim podejmiemy decyzję czy będziemy składać apelację, czy też nie

- wyjaśnił w rozmowie z dziennikarzami portalu Fakt mecenas Dariusz Makowski, reprezentujący Jarosława Bieniuka.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: NOWE ZMIANY W PRZEPISACH DLA KIEROWCÓW. MOŻESZ ZAPŁACIĆ MANDAT W WYSOKOŚCI 5 TYSIECY ZLOTYCH, NIE PROWADZĄC NAWET POJAZDU. O CO CHODZI

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: DŁUGOTERMINOWA PROGNOZY POGODY NA LATO BUDZI NIEPOKÓJ. METEOROLODZY TWIERDZĄ, ŻE BĘDZIEMY SIĘ ZMAGAĆ Z GWAŁTOWNYMI ZJAWISKAMI ATMOSFERYCZNYMI I SUSZĄ