Paweł Królikowski zmarł tuż nad ranem 27 lutego 2020 roku. Aktor zostać pochowany na warszawskich Powązkach.

Co było przyczyną śmierci Pawła Królikowskiego?

Wiele osób myśli, że przyczyną śmierci aktora był nowotwór. Informacje te są jednak nieprawdziwe. Paweł Królikowski od lat zmagał się z chorobą neurologiczną.

Początkowo aktor bagatelizował swój stan zdrowia, twierdząc, że to jedynie powikłania po grypie. Ostatecznie jego żona, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, poprosiła go, aby pojechał do szpitala. Tam okazało się, że doszło do pęknięcia tętniaka w mózgu.

Tuz przed Bożym Narodzeniem Paweł Królikowski trafił do szpitala, gdzie przebywał aż po sądny dzień.

Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: pomponik.pl
Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: pomponik.pl
Antek Królikowski i Paweł Królikowski. Źródło: pomponik.pl

Wiadomość o odejściu Pawła Królikowskiego wstrząsnęła wszystkimi. Paweł Królikowski zmarł w wieku 58 lat. Jego problemy zdrowotne ciągnęły się od 2015 roku. To właśnie wtedy po raz pierwszy pojawiły się niepokojące objawy - zawroty głowy, kłopoty ze wzrokiem oraz częste wymioty.

Jak wygląda miejsce spoczynku Pawła Królikowskiego?

Paweł Królikowski był nie tylko lubianym aktorem, ale – a raczej przede wszystkim – także mężem i ojcem. Partner życiowy Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej był dobrym tatą, a para miała pięcioro dzieci.

Aktor został pochowany na warszawskich Powązkach. Minęły już niemal 4 miesiące od śmierci mężczyzny. I choć lubiany gwiazdor miał wielu fanów oraz liczną, kochającą rodzinę, to z pewnością inaczej wyobrażaliśmy sobie jego grób.

Dziennikarze portalu Pikio.pl dotarli do miejsca pochówku aktora, którego pogrzeb odbył się 5 marca 2020 roku. Paweł Królikowski spoczywa w kwaterze G-tuje-51, wśród innych osób zasłużonych dla świata filmu i kina.

Grób Pawła Królikowskiego. Źródło: pikio.pl
Grób Pawła Królikowskiego. Źródło: pikio.pl

Okazuje się, że Paweł Królikowski w dalszym ciągu nie ma nagrobka. Choć może być to szokujący widok, warto pamiętać, że do postawienia grobu mija zazwyczaj co najmniej 6 miesięcy od pogrzebu.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: MAŁGORZATA OSTROWSKA-KRÓLIKOWSKA W TRUDNYCH CHWILACH MOŻE LICZYĆ NA PRZYJACIELA. CZYŻBY ODPŁACAŁ SIĘ ZA TO, CO ZROBIŁ DLA NIEGO PAWEŁ KRÓLIKOWSKI