Stanisława Ryster to jedna z najbardziej znanych prezenterek, której najsłynniejszy projekt to „Wielka Gra”. Zyskała ogromną sympatię telewidzów oraz popularność.

Jak przypomina Lelum.pl, „Wielka Gra” była emitowana na antenie TVP przez 44 lata. Ci, którzy oglądali wspomniany program, zazwyczaj niemal od razu kojarzą go z prowadzącą z klasą, Stanisławą Ryster.

Kiedyś prezenterka była niekwestionowaną gwiazdą Telewizji Polskiej. Przez lata sporo się zmieniło. Dziś 78-letnia Stanisława Ryster została w dużej mierze zapomniana. Media dotarły do niej, by dowiedzieć się, jak ułożyło jej się życie.

Stanisława Ryster obecnie

„Wielka Gra” zapisała się w pamięci wielu widzów dzięki charyzmatycznej, eleganckiej prowadzącej z klasą. Sama Stanisława Ryster również jest świadoma swoich zasług dla TVP, jednak niestety nawet popularność nie przyniosła jej szczęścia w życiu prywatnym.

Stanisława Ryster. Źródło: fakt.pl
Stanisława Ryster. Źródło: fakt.pl
Stanisława Ryster. Źródło: fakt.pl

Program „Wielka Gra” został wycofany z ramówki TVP w 2006 roku. Jak mówi jego prowadząca, ta decyzja była dla niej smutnym ciosem, jednak pogodziła się z decyzją TVP. Przyznaje jednak, że nie była przygotowana na taki przebieg wydarzeń.

Stanisława Ryster, która prowadziła „Wielką Grę” przez 31 lat, nie miała niemal żadnych oszczędności. Między innymi dlatego informacja o zdjęciu programu z ramówki była dla niej dużym ciosem.

Dodała, że choć zarabiała naprawdę dużo, to nigdy nie wzbogaciła się – wydawała wszystkie pieniądze, które dostawała. Na szczęście córka prezenterki pomyślała o przyszłości swojej mamy i założyła jej konto oszczędnościowe w banku. To dzięki temu Stanisława Ryster miała za co przeżyć w 2006 roku, gdy jej program został zdjęty z anteny.

- Przynajmniej czułam, że żyję – mówiła ze śmiechem prezenterka na temat swojej rozrzutności.

Stanisława Ryster. Źródło: Youtube
Stanisława Ryster. Źródło: Youtube

- Nie miałam nigdy asystenta. Dlaczego miałby ktoś inny dzwonić do eksperta, jeśli to ja chciałam go zaangażować? – opowiadała o swojej karierze w telewizji.

Dodała, że podobała jej się formuła programu, który nagrywano na żywo, a gdy to się zmieniło i nagrania powstawały z wyprzedzeniem, nie chciała odgrywać dubli, nie korzystała także z komputera – przychodziła przygotowana do pracy.

- Nie przychodzi się w niedzielę z wizytą do telewidzów w rozchełstanej koszuli, z tłustym brzuchem na zewnątrz.

Obecnie Stanisława Ryster poświęciła się rodzinie.

Przypomnij sobie o… WIELKIE ZMIANY W TVN. "DDTVN" ZNIKA Z ANTENY. WIELBICIELE PROGRAMU POGRĄŻENI W ROZTERCE

Jak informował portal Życie: GDAŃSK: DZIAŁA JUŻ JADŁODZIELNIA ŚW. MIKOŁAJA. POMYSŁODAWCY ZACHĘCAJĄ DO PODZIELENIA SIĘ JEDZENIEM

Portal Życie pisał również o… NIESPOTYKANA SYTUACJA W JEDNEJ Z WSI. POŁOWA MIESZKAŃCÓW TRAFIŁA NA IZOLACJĘ, A WYNIKI TESTÓW ZDUMIEWAJĄ NAWET INSPEKTORÓW SANITARNYCH