Jadłodzielnia św. Dominika to nowa lodówka, która stanęła niedawno na terenie Zielonego Rynku Hali Targowej tuż przy murze klasztoru dominikanów.

Głównym celem lodówki foodsharingowej jest wsparcie osób ubogich i bezdomnych, zwłaszcza teraz w czasie stanu zagrożenia epidemią.

Jest to też próba zastąpienia w pewien sposób innych sposobów pomocy, które nie mogą być realizowane podczas pandemii. Wczesniej bezdomni mogli skorzystać z cotygodniowej zupy przygotowywanej przez studentów Duszpasterstwa Akademickiego „Górak”.

fot. Dziennik Bałtycki

Jak można pomóc?

Pomysłodawcy zachęcają by do lodówki wkładać jedzenie zapakowane i nadające się do szybkiego spożycia.

„Marzy mi się, by takie lodówki powstawały w całym Gdańsku, marzy mi się, by osoby, które robią zakupy w pobliżu naszego klasztoru, kupowały trochę więcej i zostawiały w tej lodówce. Problem bezdomności to przede wszystkim problem samotności. Nie zdajemy sobie sprawy, jak łatwo w tę bezdomność wejść” – wyjaśnia o. Paweł Koniarek.

Lodówka jest odpowiednio zabezpieczona i objęta monitoringiem Hali Targowej.

Przypomnij sobie o: Kolejny pożar w Gdańsku. W akcji brało udział aż dziewięć zastępów strażaków. Co się wydarzyło

Jak informował portal Życie Gdańsk: Kolejny senior z Gdańska oszukany. Tym razem posłużono się popularną metodą. Policja ostrzega

Portal Życie pisał również o: Z gdańskiego lotniska będzie można polecieć już do kilkunastu miast w Europie. Wiadomo co znalazło się w ofercie